Lilianna Garden - Prawnicy - Wydawnictwo e-bookowo - Recenzja Patronacka

Lilianna Garden - Prawnicy - Wydawnictwo e-bookowo - Recenzja Patronacka

„Nie potrafiła żyć z poczuciem, że ponownie wszystko straci. Nie mogła pozwolić sobie znów na zatracenie się w uczuciach, które kiedyś tak bardzo zraniły jej serce. Złamany duch nie odrodził się, choć na zewnątrz wytrwale zakładała maskę odwagi i siły. Wiedziała, jaką decyzję powinna podjąć, a jednak wciąż się powstrzymywała, dając sobie złudną nadzieję, że tym razem może być inaczej, że może będzie jeszcze szczęśliwa”.

 Cordelia Weston po tragicznych wydarzeniach, które spotkały ją w życiu, postanawia zacząć wszystko od nowa. Stawia sobie za cel, że całkowicie poświęci się karierze Prawniczej. I kiedy otrzymuje wiadomość o przyjęciu jej na staż w najlepszej kancelarii w Bostonie, jest przeogromnie szczęśliwa. Dostaje wielką szansę, na którą tak długo czekała. Nie spodziewała się tylko jednego, że zostanie wciągnięta w sam środek piekła, z którego nie będzie łatwo się wydostać. Po każdym wybuchu przychodzi następny jeszcze dotkliwszy. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze uczucia, a jej sercem zawładnie rozchwiany emocjonalnie mężczyzna, który zgrywa twardego i bezwzględnego, ale w głębi dyszy jest w nim dobro. 

„Nie zastanawiałeś się nigdy nad tym, że przeszłość w końcu każdego dopada w najmniej odpowiedniej chwili? Od tego, co kiedyś zrobiliśmy, nie ma po prostu ucieczki, jest tylko bezsilne czekanie na sprawiedliwość”. 

Matthew Barden przyjmując sprawę znanego biznesmena oskarżonego o malwersację i morderstwo, nie przypuszczał, że to początek lawiny, jaka ma na nich spaść. Zawsze bezwzględny i bezkompromisowy adwokat niemający litości dla swoich przeciwników. Miażdżył ich z wielką przyjemnością. Nagle wszystko zaczęło się zmieniać, od kiedy w jego życie wkroczyła piękna i inteligenta kobieta.

 „Wlałaś się w moje serce, nie pozostawiając nawet milimetra przestrzeni. Nie potrafię o tobie zapomnieć... Co więcej, nie chcę już próbować”. 

Uczucie, jakie zaczęło się rodzić pomiędzy Cordelią i Mattem było prawdziwe rozwijające się z rozdziału na rozdział. Nie pędziło jak szalone, ale także nie wlekło się wszystko, miało swoje miejsce i czas, co mi się podobało. Obydwoje borykają się ze swoimi demonami z przeszłości co im ciąży. 

Czy tych dwoje poranionych dusz będzie w stanie sobie zaufać na tyle, by podać się uczuciu, jakie się w nich zrodziło? 

„To, gdzie się teraz znajdujemy, nie jest nam dane na zawsze. Zwykle okupione jest konsekwencjami decyzji podejmowanych, by osiągnąć sukces”. 

Prawnicy to opowieść pełna intryg, tajemnic, trudniej przeszłości oraz niesamowitych zwrotów akcji, jakich byście się nie spodziewali. Ma w sobie również pierwiastek romansu, który bardzo fajnie dopełnia całość. 
Historia wciąga od samego początku do końca, gdzie się ostro zdziwicie. Dawka emocji gwarantowana i pozostanie z wami na dłużej w pamięci. 

Powieść Lilianny Garden to naprawdę niezła uczta czytelnicza. Już bardzo dawno nie czytałam nic tak dobrego z zarysem prawniczym. 
Ten świat jest tak rzeczywiście opisany, że czujecie jakbyście, uczyli się go i zatracali w nim. 

Mój zachwyt jest wielki i czekam z niecierpliwością na druga część. Tam dopiero będzie się działo. Oczywiście polecam z całego serduszka. 

Jestem przeogromnie dumna z Lili i jej tak dobrego debiutu pozostaje mi pogratulować ci kochana i dziękuję za możliwość przeczytania i patronowania. 

Więc kochani nie zastanawiacie się długo, tylko sięgajcie po Prawników. ❤❤

Zanurzycie się w świecie przepełnionym tajemnicami, chęcią zemsty i namiętności, która pochłonie Cię bez reszty.


Meghan March - Król bez skrupułów -  Wydawnictwo Editio Red - Recenzja Przedpremierowa

Meghan March - Król bez skrupułów - Wydawnictwo Editio Red - Recenzja Przedpremierowa

Stań oko w oko z tyranem. Jest okrutny, brutalny i zabójczo przystojny.

Lechlan Mount to niebezpieczny i zabójczo przystojny mężczyzna, który nie ma żadnych zahamowań ani słabości. Zawsze bierze to, co chce i kiedy chce. Nie interesuje go niczyje zdanie, po prostu, albo jest, tak jak on chce, albo kulka w łeb. Jest on człowiekiem, który rządzi Nowym Orleanem w pełnym tego słowa znaczeniu. Otoczył wokół siebie ogromny mur, który chronił go przed wszystkimi i tak miało być z kolejną jego zdobyczą, lecz nie tym razem. W końcu na jego drodze pojawi się ktoś, kto będzie łamał wszystkie jego żądania i będzie stawiał mu opór, a tym kimś będzie piękna rudowłosa piękność.

„Mount może dostać moje ciało, ale nie dostanie ode mnie niczego więcej”.

Keira Kilgore jest rudowłosą pięknością o ognistym temperamencie i niepokornej duszy. Prowadzi destylarnie whisky, która jest przekazywana w jej rodzinie z pokolenia na polowanie. Ta firma jest dla niej wszystkim. Jeden błąd w jej życiu sprawia, że to, co najcenniejsze może stracić. W tragicznych okolicznościach ginie jej mąż, z którym nie układało jej się za dobrze i zamierzała się z nim rozwiedź.
To właśnie jego śmieć spowodowała fale kłopotów. Pozostawił ją z ogromnymi długami, a jeden z nich był niemożliwy do spłacenia. Bo jeśli ktoś zaciąga się na pół miliona u mężczyzny, który włada całym miastem, to wróży to jedno; wielkie kłopoty.

„Jeśli to podpiszesz, możesz stąd wyjść, a ja nie będę dotykał każdej krągłości na twoim ciele, aż poznam je lepiej niż własne. Nie będę ssał twoich sterczących różowych sutków. Nie będę chwytał dłonią twojej dzikiej burzy włosów, by cię przytrzymać, gdy będę pieprzył tę twoją idealną, brzoskwiniową dupkę, aż zaczniesz wykrzykiwać moje imię”.

Jest tylko jedna możliwość na uratowanie destylarni. Jak myślicie czego, mógł sobie zażądać w zamian taki człowiek jak Mount? Odpowiedź jest bardzo prosta, a mianowicie za odstąpienie od zrujnowania dziedzictwa Keiry zażądał sobie jej samej...
Te dwie duszę nigdy nie powinny się spotkać. On jest bezwzględnym gnojkiem, a ona nigdy się nie poddaje. Dwa gorące temperamenty, jeden nie ulegnie drugiemu, a napięcie, jakie wisi nad nimi, jest niczym wulkan, który może wybuchnąć w każdej chwili.

Czy ta paląca nienawiść może przekształcić się w coś więcej?

„CIA. NSA. FBI. DEA. ICE. Kartele. Mafia. Jakuza. Bratwa. Teraz współpracuje z nimi wszystkimi, a najważniejszą rzeczą, jakiej się nauczyłem, jest to, że władza to jedyne, co się liczy. Większość ludzi ma zbyt wiele słabości, by być w stanie utrzymać ją przez dłuższy czas”.

Król bez skrupułów to emocjonująca i ognista opowieść o dwóch silnych osobowościach. Ich historia wciągnie was bezpowrotnie. Jak już zaczniecie, to nie będziecie mogli skończyć. Autorka będzie z każdym rozdziałem pobudzać wasze zmysły, karmiąc was namiętnością i pobudzając wyobraźnię, a w sercach zapłonie potężny ogień, więc bez gaśnicy ani rusz. A zakończenie rozłoży was na łopatki, tak jak zrobiło to, że mną do teraz nie mogę się pozbierać to, co się stało.
Powiem wam jedno, musicie przeczytać tę historię. Ja z ogromną niecierpliwością czekam na drugi tom i mam nadzieję, że zostanie wydana jak najszybciej, bo nie wiem, jak wytrzymam.


Za możliwość przeczytania tej cudownej książki dziękuję Wydawnictwu 


Justyna Chrobak - Trzy razy M - Wydawnictwo Novae Res - Recenzja

Justyna Chrobak - Trzy razy M - Wydawnictwo Novae Res - Recenzja

„Nie mogłam uwierzyć w to, co się dzieje. Przeszłość, przed którą, jak myślałam, udało mi się uciec, teraz mnie odnalazła. Tylko przez zwykły przypadek. I to w momencie, w którym wszystko zaczęło się tak dobrze układać”.

Książka opowiada o dwudziestosiedmioletniej Małgorzacie, której nagle zawalił się cały świat. Dziewczyna postanowiła więc jak najszybciej opuścić swoje miejsce zamieszkania i uciec w końcu się uwolnić. Pojechała więc do swojej siostry, która mieszkała razem z mężem i dziećmi w Bielsku-Białej, gdzie zacznie swoje nowe lepsze życie. Zaczyna poszukiwanie pracy, która nie idzie jej najlepiej, ciągła cisza ją dobija, aż w końcu, kiedy już traci wszystkie nadzieje na to, że się uda, znajduje swoją pracę marzeń i jeszcze w tym samym dniu jedzie na rozmowę kwalifikacyjną, po której ją dostaje.
Wszystko układało się w jak najlepszym porządku i nawet jeden z aroganckich szefów nie sprawił jej problemu. To wszystko do czasu, kiedy w najmniej niespodziewanym momencie w jej życie wtargnęła przeszłość, budząc jej poukładany świat.

„Nie przypuszczałam, że będę mogła się przy nim czuć w miarę swobodnie i bez stresu. Kto by przypuszczał, że pod arogancką i egoistyczną maską kryje się taki sympatyczny facet”.

W tej historii nie zabraknie także wątków miłosnych, w życiu Małgosi pojawiają się dwaj przystojni mężczyźni. Są to dwaj przyjaciele, jak i szefowie firmy, w której została zatrudniona. Są totalnymi przeciwieństwami, Marcin jest miły i emanuje od niego dużo pozytywnej energii. Natomiast Mikołaj jest srogi, nieprzystępny i strasznie arogancki taki zwyczajny dupek, który swoje prawdziwe uczucia skrywa głęboko w sobie.
Jak myślicie kogo, wybierze nasza Małgosia, która ciągle się miota co do swoich uczuć?

„Nikt nie potrafi bezbłędnie zaprojektować sobie życia”.

Trzy razy M to przyjemna i lekka opowieść o odnajdywaniu siebie od nowa i wierzę, że można dokonać wszystkiego, wystarczy trochę odwagi i wiary w swoje możliwości. Ciepła i przyjemna przygoda po świecie ogrodów i życia.
Spodoba się na pewno osobą, lubiącym czuć tę nutkę romantyczności.
Polecam tę książkę, jest idealna na chłodny wieczorek pod kocykiem. Przepłyniecie przez kartki w szybkim tempie, rozpływając się w jej uroku.Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu i Autorce 


Luty Premiery Książkowe

Luty Premiery Książkowe


Luty to miesiąc zakochanych <3 Czy jednak skradnie nam serca jakiś przystojniak? A może złamie nasze serce pozostawiając je kruche i słabe? To powiem wam, że zdecydowanie tak, bo zapowiadają się naprawdę ogniste premiery. Więc o to moje propozycję na ten, krótki, lecz intensywny miesiąc.Autor: Agata Czykierda-Grabowska - Strona autorska
Tytuł: Sezon na lisa 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res 
Data premiery: 07.02.2019 


Opis;

Przy mnie możesz być tym, kim zechcesz, i to mi wystarczy.

Paula rozpoczyna pracę w mazurskim pensjonacie Lisia Dolina. Jej jedynym celem jest zdobycie funduszy na rehabilitację chorego brata, za którego czuje się odpowiedzialna. Nie spodziewa się jednak, że te wakacje zmienią jej życie, ponieważ po raz pierwszy poczuje, że nie musi dźwigać rodzinnych problemów sama. Dzięki chłopakowi na tandemowym rowerze po raz pierwszy zrozumie, co znaczy być beztroską i szczęśliwą.

Zakochany w Sarze Olek wyjeżdża do pracy na Mazury, żeby zarobić na wyjazd do Kanady. Beztroski i przyjazny chłopak natychmiast zjednuje sobie przychylność pracowników Lisiej Doliny. Jego urokowi nie może się oprzeć nawet właścicielka pensjonatu, Anna, która nie cofnie się przed niczym, aby uwieść młodego chłopaka. Jego uwagę jednak przyciąga drobna piegowata dziewczyna o płomiennorudych włosach i niewyparzonym języku.

Czy jedne wakacje wystarczą, aby zostać ze sobą na zawsze?
Czy miłość jest w stanie wybaczyć wszystko?


Autor: Lilianna Garden - strona autorska 
Tytuł: Prawicy 
Wydawnictwo: e-bookowo
Data premiery: 08.02.2019


Opis:

ZEMSTA ~ MIŁOŚĆ ~ PRAWO

Po tragicznych wydarzeniach z przeszłości, Cordelia Weston postanawia zacząć od nowa, całkowicie poświęcając się karierze prawniczej. Gdy otrzymuje wiadomość o przyjęciu do jednej z najlepszych kancelarii w Bostonie wie, że to szansa na którą tak długo czekała. Nie spodziewa się, że zostanie wciągnięta w sam środek rozgrywki, w której wszystko wydaje się jedynie wyreżyserowanym spektaklem, a jej serce skradnie niebezpieczny mężczyzna.

Kiedy Matthew Barden przyjmuje sprawę znanego biznesmena, oskarżonego o malwersację i morderstwo, nie przeczuwa, że to dopiero początek lawiny zdarzeń, które mogą doprowadzić do jego upadku. Bezwzględny i bezkompromisowy adwokat, nie ma litości dla swoich przeciwników, rozprawiając się z nimi bez najmniejszych wyrzutów sumienia. Wszystko się zmienia, gdy w jego uporządkowane życie wkracza energiczna Cordelia Weston. Od pierwszej chwili wie, że z tą kobietą będą same kłopoty.

Czy dwoje poranionych ludzi będzie w stanie znów zaufać i dać się porwać miłości, gdy ich świat zaczyna rozpadać się, niczym domek z kart?

Zanurz się w świecie przepełnionym tajemnicami, chęcią zemsty i namiętnością, który pochłonie Cię bez reszty. 

( więcej macie tutaj --- > klik, Prawnicy ) 

Autor: Marta Milda - strona autorska 
Tytuł: Dwanaście warunków Pani Prezes
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res
Data premiery: 11.02.2019


Opis;

Dwudziestoletni Michał, niezwykle przystojny student historii Uniwersytetu Wrocławskiego, pracuje dorywczo w myjni samochodowej, by zarobić na utrzymanie, naukę i leczenie schorowanej matki. Kiedy pewnego dnia w jego miejscu pracy pojawia się czterdziestotrzyletnia pani Marta, bogata i elegancka właścicielka nowiutkiej czarnej hondy, chłopak czuje się onieśmielony tak piękną klientką, a jednocześnie zaintrygowany wysokim napiwkiem jaki mu zostawiła. Jej nietypowa, intymna propozycja będzie początkiem serii namiętnych spotkań, które przerodzą się w relację pełną erotycznych niedopowiedzeń, gorzkich tajemnic i perwersyjnych pragnień...

Jak mroczne sekrety ukrywa w swojej luksusowej alkowie ekscentryczna kochanka? Czy młodemu mężczyźnie wystarczy sił i odwagi, aby przekroczyć niebezpieczną granicę strefy pożądania i stoczyć walkę z bezwzględną diablicą? Czyżby jego oczy potrafiły dostrzec więcej niż tylko powalający widok z okien jej eleganckiego apartamentu?

Autor: Daria Skiba - strona autorska 
Tytuł: Dlaczego, mamo?
Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf SA
Data premiery: Luty 


OPIS:

"Kobieta jest w stanie znieść wiele, ale nie wszystko…

Nastoletnia ciąża zawsze jest zaskoczeniem. Tak samo było w przypadku Marleny, dla której stan błogosławiony był początkiem zmian. Całe jej życie przewróciło się do góry nogami, kiedy ona starała się walczyć… Ile trudu wymaga wychowanie dziecka dla kogoś, kto sam nim wciąż jest? I jak wiele może znieść nastolatka, której życie nie raczyło oszczędzić?

„Dlaczego, mamo?” to opowieść nie tylko o macierzyństwie, ale także o sprawach z nim związanych, o których na co dzień się nie mówi."Autor: Meghan March 
Tytuł: Król bez skrupułów 
Wydawnictwo: Editio Red 
Data premiery: 12.02.2019


Opis;

Stań oko w oko z tyranem. Jest okrutny, brutalny i zabójczo przystojny.

Keira Kilgore jest rudowłosą pięknością o ognistym temperamencie i niepokornej duszy. Prowadzi destylarnię, która należy do jej rodziny od czterech pokoleń, i to dziedzictwo jest dla niej wszystkim. Zwłaszcza teraz, gdy po kilku miesiącach małżeństwa zmarł jej mąż. Nie był to udany związek. Brett, jej małżonek, regularnie ją zdradzał, podkradał pieniądze z firmowego konta, a gdy zginął, okazało się, że... pozostawił ją z ogromnym długiem, którego w żaden sposób nie mogłaby spłacić. Najgorsze jednak, że zadłużył Keirę u człowieka,                                                                                który rządzi Nowym Orleanem żelazną pięścią.

Lachlan Mount nie ma żadnych zahamowań ani słabości, a o jego bezwzględności krążą legendy. Nikt nie odważy się kwestionować jego życzeń czy łamać ustalonych przez niego zasad - ani policja, ani żadna z mafii działających w tym mieście. Mount trzyma się w cieniu. Nikomu nie pozwala zbliżyć się do siebie, może poza nielicznymi kobietami, które potem giną bez wieści. Mężczyzna może zrobić wszystko, bo nigdy nie spotkał się nawet z cieniem oporu. Kontrolował Nowy Orlean w pełnym tego słowa znaczeniu, a jego żądania zawsze były spełniane. Tak miało być i tym razem.

W zamian za odstąpienie od zniszczenia dziedzictwa Keiry zażądał jej samej...

Autor: Alicja Sinicka - strona autorska
Tytuł: Winna 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Data premiery: 13.02.2019


Opis:

Niebezpieczna miłość może zranić najbardziej. 


Świat Wendy wypełniają toksyczni mężczyźni. Ojciec, który nie potrafi wybaczyć jej zdarzeń sprzed lat, ale wciąż chce mieć na nią wpływ. Ukochany Warren, któremu oddała serce, a on ją zdradził.
Kiedy w jej życiu pojawia się przystojny wojskowy, Jim, wydaje się, że los Wendy może się odmienić. To wreszcie jasny punkt, którego tak bardzo potrzebuje.
Wkrótce okaże się, że Jim ma własny plan i mnóstwo tajemnic, które mogą zniszczyć Wendy i jej rodzinę. Dziewczyna będzie musiała zdecydować, komu może zaufać i kogo powinna chronić. Jednak bez względu na to, co zrobi i tak... będzie winna.


Autor: K.N. Haner - strona autorska 
Tytuł: Sponsor, Tom 2
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 13.02.2019 


Opis:

Romans inny niż wszystkie!

Nieszczęśliwy wypadek odebrał Kalinie zdrowie. Wyczerpująca rehabilitacja, opieka nad młodszą siostrą Sabriną, złamane serce i niedaleka przeszłość nie dają jej ani chwili wytchnienia. Gdy wydaje się, że dziewczyna powoli wychodzi na prostą, jedna zaskakująca wiadomość stawia ją przed ogromnie trudną decyzją. Czy Kalina będzie w stanie wybaczyć Nathanowi? Czy będzie potrafiła wesprzeć mężczyznę, którego kocha, a który tak bardzo ją skrzywdził?

Nathan wie, że musi przegonić własne demony, by stawić czoła problemom i zmierzyć się z tym, co przyniesie los. Razem z Kaliną będą musieli walczyć o miłość, a droga nie będzie prosta. Mur, który między sobą zbudowali, zacznie się w końcu kruszyć, jednak pewne osoby zrobią wszystko, by rozdzielić Kalinę i Nathana raz na zawsze.

Druga i ostatnia część historii Kaliny i Nathana. Opowieści o dwóch duszach, które nie potrafią bez siebie żyć, dwóch sercach, które wybijają wspólny rytm.

Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska Pisarka 
Tytuł: Randka z Hugo Bosym 
Wydawnictwo: Burda Książki
Data premiery: 13.02.2019 


Opis; 

Jagodowa miłość, która rozpala zmysły!

Przystojny nieznajomy chce ci zabrać taksówkę, gdy śpieszysz się na ślub przyjaciółki? Życie. Przystojniak od taksówki okazuje się jednym z gości weselnych, a ty zrobiłaś mu awanturę bez potrzeby? Pech. Mimo złego startu świetnie się razem bawicie całą noc, ale gdy robi się naprawdę gorąco, panikujesz i uciekasz? No cóż… Seksowny niedoszły kochanek właśnie zostaje twoim nowym szefem? To już nie pech, to katastrofa. Zwłaszcza jeśli nie możesz przestać o nim myśleć… Jagoda Borówko ma talent do pakowania się w kłopoty. Najnowszym z nich jest Hugo Bosy – charyzmatyczny nieznajomy z wesela jej przyjaciółki, z którym flirtowała, a teraz będzie musiała pracować z nim nad jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez agencję reklamową, w której pracuje. Choć oboje starają się być profesjonalni, nie jest im łatwo oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. Jakby tego było mało, były chłopak Jagody postanawia znowu zawalczyć o jej względy… Płomienny romans to dobry początek związku na całe życie. O ile tylko Jagodzie uda się przełamać nieustannie prześladujący ją pech… 
( Recenzja Przedpremierowa na blogu ->> Kliknij tutaj
Autor: Anna Dąbrowska strona autorska 
Tytuł: Jedna Miłość 
Wydawnictwo: Wydawnictwo LIRA
Data premiery: 13.02.2019 


Opis;

Emilia spodziewa się dziecka, ale nawet cud narodzin nie jest w stanie wypełnić pustki po ukochanym mężczyźnie...
 Zaczyna chwytać się irracjonalnej nadziei, że Matt przeżył wypadek, lecz dla dobra synka przyjmuje oświadczyny Adama i stara się być szczęśliwą. Kiedy wydaje się, że do życia Emilia wraca spokój, niespodziewane wydarzenie znów rujnuje jej poukładany świat... 

Czy bohaterka ma jeszcze szansę na miłość i spełnienie? 

Przekonamy się w kontynuacji „Jednej
chwili” i „Jednego życia”.


Autor: Bartosz Szczygielski
Tytuł: Serce 
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Data premiery: 13.02.2018


Opis;

Witaj w świecie, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje...

Były komisarz policji, Gabriel Byś, pracuje na czarno. Ledwo wiąże koniec z końcem i próbuje żyć normalnie, nie rzucając się nikomu w oczy. Jednak przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć i dopada go w chwili, gdy sądzi, że jest już bezpieczny. Pewnego dnia znajduje ludzkie szczątki w centrum handlowym, a jego kruchy świat rozpada się na kawałki. Zwłoki giną w niewyjaśnionych okolicznościach jeszcze przed identyfikacją ciała. Gabriel staje przed dylematem – ukrywać się dalej czy podjąć niebezpieczną walkę z ludźmi, którzy pozbawili go wszystkiego. Jaką rolę w tej ryzykownej grze odegra była prostytutka, Kaśka, kobieta, która straciła wszystko, a jedyne,                                                                                 co trzyma ją przy życiu, to żądza zemsty?


Autor: Hannah Beckerman
Tytuł: Gdybyś tylko wiedziała 
Wydawnictwo: Burda Książki
Data premiery: 13.02.2019 


Opis;

Tajemnica sprzed lat, która niszczy rodzinę. Czy prawda zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem?


Wzruszająca opowieść o rodzinie i sile wybaczenia. Niezwykle emocjonująca, ze wstrząsającym zwrotem akcji.
Idealna dla wielbicielek Jojo Moyes i Jodi Picoult.
Rodzina Audrey się rozpadła. Jej dwie dorosłe córki, Jess i Lily, są ze sobą skłócone, a nastoletnie wnuczki nawet się nie znają. Sekret sprzed trzydziestu lat – to jedyne, co nadal ich łączy. Kiedy napięcie sięga zenitu, decyzja, którą przed laty podjęła jedna z sióstr, teraz może wyjść na jaw. Czy pomimo skrywanej tajemnicy i trwającej        wiele lat niezgody pojednanie jest możliwe? I za jaką cenę?


Autor: Magdalena Trubowicz - strona autorska 
Tytuł: Zakochani w słowach 
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 13.02.2019


Opis;

A co jeśli miłość czeka tuż za rogiem?


Tomasz jest nieśmiałym bibliotekarzem i nie może oderwać się od myśli o Kornelii, która jest piękną, wyrafinowaną kobietą. Jest tylko jeden problem – to bardzo popularna aktorka, którą oczarowany jest każdy. Izabela – przyjaciółka Tomasza – wspiera go na każdym kroku i pomaga przeniknąć skomplikowaną kobiecą naturę.

Tymczasem biblioteka gości coraz bardziej osobliwych czytelników. Pewnego dnia odwiedza ją grupa mężczyzn, którym bardzo zależy na rozmowie z Tomaszem. Książki polecane przez bibliotekarza potrafią bowiem odmieniać życie łóżkowe… 

                                                                          Kogo oczarują słowa pełne uczuć?                                                                                                                                   
Autor: Ewa Pirce - strona autorska 
Tytuł: Zapisane w Pamięci 
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe
Data premiery: 14.02.2019


Opis:

Jako nastolatka Eva podjęła kilka bardzo złych decyzji. Młoda, naiwna i zakochana, nie podejrzewała, że chłopak, którego obdarzyła bezgraniczną miłością, okaże się jej oprawcą, pozbawi marzeń oraz zaufania do ludzi. Zamiast miłości i ciepła poznała smak bólu i nienawiści. Przy odrobinie szczęścia i olbrzymiej ilości desperacji udało jej się od niego uciec i rozpocząć nowe życie. Lecz czy można uwolnić się od czegoś, co wypaliło na umyśle trwałe piętno, na każdym kroku przypomina o strachu i rzuca w wir wspomnień?

Alex to odnoszący spektakularne sukcesy bokser, który za maską wrogości, zarozumialstwa i nonszalancji kryje więcej cierpienia, niż ktokolwiek zdołałby udźwignąć. Od najmłodszych lat przyjmował od życia bolesne ciosy. Tylko niesamowita wola walki i hart ducha pozwoliły mu przetrwać najtrudniejsze chwile. Jako dorosły wspiął się na wyżyny, zdobył wszystko, o czym nawet nie śmiał marzyć. Jednak nadal brakuje mu najważniejszego – miłości.

Gdy los krzyżuje ścieżki tych dwojga, oboje dostają to, czego od zawsze pragnęli. Alex daje Evie wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, których dziewczyna tak bardzo potrzebuje. Ona natomiast staje się dla niego zabawieniem i przepustką do osiągnięcia pełni szczęścia. Miłość, która ich połączyła, zdarza się raz na sto lat. Ale czy ich uczucie będzie trwać wiecznie? Czy przyjdzie im za nie zapłacić? Czy ta bajka zakończy się słynnym "żyli długo i szczęśliwie"? 

 ( Więcej o tej cudowniej książce tutaj ---> Kliknij tutaj

Autor: Kate McCarty 
Tytuł: Walcząc o odkupienie 
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe
Data premiery: 20.02.2019 


Opis;

Ryana Kendalla złamało życie. Wie, co to ból. Wie, co to przemoc i strata kogoś bliskiego. Wie, jakie to uczucie, gdy się kogoś zawodzi. Jednak nic nie może go powstrzymać przed pożądaniem jedynej kobiety, której nie może mieć – Finlay Tanner. Jej uśmiech jest słodki, a przyszłość świetlana. To dziewczyna, z którą dorastał, którą kocha i chroni przed światem, a nawet przed sobą samym.

Jako dziewiętnastolatek Ryan wstępuje do Australian Army. Po latach intensywnych szkoleń staje się żołnierzem elitarnej jednostki SASR i zostaje wysłany do Afganistanu, gdzie wraz ze swoim oddziałem podejmuje się niebezpiecznych misji. Jednak bez względu na to, jak daleko ucieknie albo jak zaciekle będzie walczył, myśl o Finlay stale będzie go prześladować.

Po sześcioletniej rozłące wystarczy zaledwie jedno spojrzenie, żeby zdał sobie sprawę, że nie może bez niej żyć. Niestety, czasem miłość nie wystarczy, by zabliźnić wszystkie rany. Czasem mężczyzn takich jak Ryan nie można już uleczyć, z kolei kobiety takie jak Finlay zasługują na znacznie więcej.

Więcej informacji znajdziecie tutaj --> Kliknij tutaj )

Autor: Kari Hotakainen
Tytuł: Kimi Raikkonen, jakiego nie znamy
Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo
Data premiery: 25.02.2019 


Opis:

Pierwsza oficjalna biografia mistrza Formuły 1 Kimiego Räikkönena!

Fascynujący portret człowieka, który wdarł się na szczyt niezwykłej dyscypliny sportowej, stając się jednym z najlepszych kierowców wyścigowych naszych czasów.

"Kimi Räikkönen, jakiego nie znamy" to poruszająca i pełna humoru opowieść o kulisach wyścigów Formuły 1, rodzinie, miłości i ważnych wydarzeniach w życiu Kimiego Räikkönena. Książka zawiera unikalne, nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia z prywatnego archiwum kierowcy, a oprócz samego bohatera biografii głos w niej zabierają także jego bliscy, przyjaciele i koledzy z pracy. Wszystko to czyni tę książkę obowiązkową pozycją dla każdego, kto interesuje się sportem i motoryzacją.

Autor: Sarah Henning
Tytuł: Wiedźma morska
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe
Data premiery: 27.02.2018 


Opis:

Wszyscy znają koniec tej opowieści. Syrena, książę, pocałunek prawdziwej miłości. Lecz przedtem była trójka przyjaciół – jedna z nich wzbudzała strach, drugi pochodził z rodziny królewskiej, a trzecia nie żyła.

Po tym, jak jej najlepsza przyjaciółka, Anna, utonęła, Evie stała się wyrzutkiem w swoim małym rybackim miasteczku. Dziwolągiem. Przekleństwem. Wiedźmą.

Przy brzegu zaczyna pojawiać się dziewczyna niezwykle podobna do Anny, i, mimo jej zaprzeczeń, Evie jest przekonana, że jej przyjaciółka wciąż żyje. Że jej magia okazała się nie być tak bezużyteczna, jak się wydawało. Dlatego gdy obie dziewczyny wpadają w oko – i skradają serca – dwóm czarującym książętom, Evie wierzy, że w końcu ma szansę żyć długo i szczęśliwie. 

Niemniej jednak jej przyjaciółka skrywa tajemnicę. Nie może zostać w Havnestadzie ani poruszać się na dwóch nogach, chyba że Evie znajdzie sposób, by jej pomóc. Teraz Evie zrobi wszystko, aby uratować człowieczeństwo swojej przyjaciółki oraz serce swojego księcia, w którym drzemie potęga jej magii, jej oceanu oraz jej miłości, aż w końcu zbyt późno odkryje prawdę, jaka kryje się za zawartą przez nią umową.

Autor: T.M. Frazier
Tytuł: Mroczne światło. Mroczna miłość. Tom 1
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Data premiery: 27.02.2019


Opis; 

Czasami to, co najpiękniejsze, kryje się w mroku. 

Po śmierci jedynej bliskiej osoby siedemnastoletnia Abby nie chce już nigdy więcej trafić do rodziny zastępczej. Postanawia więc ukryć się na złomowisku, gdzie poznaje wytatuowanego motocyklistę, Jake'a.
Jake to niebezpieczny przestępca, który ma na sumieniu wiele mrocznych uczynków. Jednak w sercu nosi także rany, które nie mogą się zagoić.
Choć są różni, łączy ich ciemność, która na zawsze skaziła ich dusze. Z jakiegoś powodu motocyklista wzbudza w Abby uczucia, jakich nigdy nie zaznała. Czy oboje zaakceptują swoją przeszłość? Czy odkryją, że miłość nie 
zawsze rodzi się w świetle?


        

Autor: T.M. Frazier
Tytuł: Mroczne światło. Mroczne pożądanie. Tom 2 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Data premiery: 27.02.2019 

Opis; 

Kontynuacja historii Jake'a i Abby z "Mrocznej miłości".

Jake dokonał zemsty na mężczyźnie, który skrzywdził jego rodzinę. Teraz obawia się, że Abby będzie przerażona, gdy już poznała jego prawdziwą twarz. Jednak dziewczyna potrzebuje go do życia tak samo mocno, jak on jej. Kiedy zaczynają wychodzić na prostą, Jake'a dopada przeszłość.
Czy zdołają pokonać mrok w swoich sercach, żeby zobaczyć światło? 
                        


Autor: Laini Taylor
Tytuł: Muza koszmarów. Strange the Dreamer. Tom 2 
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Data premiery: 27.02.2019  

Opis;

Lazlo i Sarai nie są już dłużej tym, czym byli. Sarai, Muza Koszmarów, dopiero odkrywa pełnię swoich możliwości, tymczasem Lazlo musi dokonać wyboru niemożliwego: ocalić życie ukochanej czy wszystkich mieszkańców Szlochu? Otwarcie zapomnianych drzwi do nowych światów zamiast odpowiedzi przynosi wiele pytań – czy bohaterowie zawsze muszą zabijać potwory, czy mogą je... ocalić?
Miłość i nienawiść, zemsta i łaska, zniszczenie i zbawienie ścierają się ze sobą w tej zadziwiającej i chwytającej za serce kontynuacji "Marzyciela"          


Autor: Kathryn Croft Author 
Tytuł: Nie pozwól mu odejść 
Wydawnictwo: Burda Książki
Data premiery: 27.02.2019   

Opis;

Każda rodzina ma sekrety. Sekrety rodziny Zoe wstrząsną jej światem. 


Trzy lata temu czternastoletni Ethan, syn Zoe i Jake'a, wraz z przyjacielem Joshem wymknął się w nocy z domu. Doszło do nieszczęśliwego wypadku i obaj chłopcy utonęli. Pogrążona w żałobie rodzina przeprowadziła się do Londynu i próbuje zacząć życie na nowo. Czy jednak matka może się pogodzić z odejściem swojego dziecka?


Gdy wydaje się, że wszystko powoli się układa, Zoe zaczyna otrzymywać anonimowe wiadomości. Ich nadawca sugeruje, że Ethan nie zginął w wypadku. Czy to tylko okrutny żart? A jeśli tkwi w tym ziarno prawdy?


Wbrew radom męża i przyjaciółki kobieta podejmuje śledztwo. Jednak zamiast odpowiedzi znajduje tylko kolejne pytania. Co ukrywają rodzice Josha? Czy chłopcy mogli się pokłócić o dziewczynę? A może Ethan wcale nie jest ofiarą, tylko sprawcą... ? Kim naprawdę był jej syn?


Wraz z upływem czasu Zoe odkrywa, że jej życie było oparte na kłamstwach. Choć śledztwo może zaprowadzić ją dalej, niżby chciała, nie cofnie się przed niczym, by poznać prawdę o śmierci Ethana. 


Jest ich o wiele więcej oczywiście, ale znajdziecie je na pewno na fanpagu lub u moich koleżanek po fachu. :) 

Na jaką czekacie najbardziej? Bo ja nie mogę się doczekać kiedy będę miała w swoich rączkach Zapisane w Pamięci, Walcząc o Odkupienie oraz Prawników. Bardzo mnie zaintrygowała także Muza Koszmarów i muszę nadrobić pierwszy tom. 

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger