Ewa Pirce - Obietnica - Wydawnictwo NieZwykłe - Recenzja

„Słowa nie ranią fizycznie, ale zostawiają o wiele gorszy ślad. Są dotkliwsze, zadają rany, które nieustannie krwawią, a wywołany przez nie ból nigdy nie łagodnieje. Odradza się na nowo z każdym powracającym wspomnieniem”. 

Brian złożył obietnicę swojemu ojcu i zamierzał jej dotrzymać za wszelką cenę. Poświęcił nie tylko rodzinę, ale także samego siebie. Jedyne co trzymało go przy życiu to zemsta, aż do czasu, kiedy jedno spojrzenie, uśmiech, gest, niszczy wszystko, co miał zaplanowane. Dziewczyna, która miała być narzędziem zemsty, okazała się być kimś, kto poruszył jego rozbite i zlodowaciałe serce.

Czy Brian dotrzyma obietnicy? A może to właśnie Olivia zmieni jego nastawienie do świata i życia? Czy w ich świecie jest nadzieja na prawdziwą miłość i danie sobie szansy?

„Każdy ma takie miejsce, do którego ucieka, kiedy nie daje rady stawić czoła życiu”. 

Autorka stworzyła nam bardzo dobrze wykreowanych bohaterów. Brian niezwykle przystojny z ogromnym bagażem doświadczeń, chamski i arogancki, lecz to tylko przykrywka, jaką obdarowuje ludzi, a w głębi duszy jest bardzo kruchy i samotny, a straszne wspomnienia zżerają go od środka. Za to Olivia jest piękną kobietą, która boi się postawić Ojcu, gra tak, jak jej zagrają. Skrywa w sobie też zadziorność i buntowniczość, którą uwalnia przy Brianie. Jej odskocznią są konie, jeżdżąc, czuję się wolna. Poznając tych bohaterów i to w jak lekki sposób jest to uchwycone, sprawia, że całkowicie wczujemy się w ich rolę i będziemy razem z nimi przeżywać wzloty i upadki, które są bolesne. Przez to, że książka jest podzielona z perspektywy Briana i Olivii możemy poznać jeszcze lepiej co w nich siedzi i z czym się borykają i jak myślą to bardzo mi się podoba i jest to naprawdę świetnie zrobione.

„Każdy z nas nosi swoje brzemię, przez które jest tym, kim jest. Nie możemy oceniać ludzi, ponieważ nie wiemy, co w życiu przeżyli, jaką ciężką drogę przeszli i ile wysiłku włożyli w to, by móc w ogóle przetrwać”.

Ile może znieść jeden człowiek w swoim życiu? Czy tak naprawdę ciągła walka nie wykańcza nas za każdym razem, kiedy próbujemy, żeby było lepiej? A tu nagle druga osoba, rzuca nam niespodziewanie kłody pod nogi i wracamy do punktu wyjścia.

Tak Brian nie miał nigdy łatwego życia i ciągła walka, chęć zemsty, demony przeszłości wykańczają.

Czy będzie miał w końcu szansę na szczęście i spokój?

Uwierzcie mi, że chciałabym tam wejść szczególnie pod koniec i go mocno przytulić i nie puścić...

„Trzeba uważać, jakie obietnice składamy. Kilka słów spowodowanych cierpieniem i gniewem przeobraża się w bombę, która może eksploatować w naszych dłoniach, niszcząc wszystko, na co tak ciężko pracowaliśmy”. 

To moje już kolejne spotkanie z twórczością autorki i jestem zachwycona jej stylem pisania. Uwielbiam ją za jej pomysłowość, a czytając książkę po prostu, wchodzisz nią całą sobą, nie mogąc się oderwać. Zwroty akcji i to napięcie co się wydarzy na następnej stronie, to tak podsyca apetyt.

Tej historii nie zapomnicie na długi czas. 

'Obietnica' to pełna emocji opowieść, przepełniona chęcią zemsty, uczuciem, które nigdy nie mało zaistnieć oraz przeogromnym bólem.

A zakończenie nie wiem jak, mogłaś nam to zrobić w takim momencie, ale wiem z tak po prostu, musiało być, w końcu coś w drugiej części musi się dziać, a czekam na nią z wielką niecierpliwością.

„Bo bajki są tylko bajkami. Nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Książę i księżniczka nie odjeżdżają na białym rumaku w stronę zachodzącego słońca, by żyć długo i szczęśliwie”.

Na koniec chciałam jeszcze wspomnieć i podziękować Ewie za cudowną playlistę, która idealnie oddaje wszystkie emocje, jakie są w książce. Czytając macie podaną jedną piosenkę na rozdział nie raz więcej, która odzwierciedla doskonale treść.  Spotkałam się pierwszy raz z tym w książce i bardzo się z tego cieszę, że miałam taką okazję.

Polecam bardzo gorąco z całego serduszka Obietnicę od Ewy Pirce, jest to historia niezwykle poruszająca i zupełnie inna od wszystkich. Zadziorność pomiędzy bohaterami dodaje smaczku i lekki styl autorki sprawia, że płyniecie w szybkim tempie do końca, żeby zrobić wielkie wow.


Ewa Pirce - strona autorskaWydawnictwo NieZwykłe


Za egzemplarz dziękuję: 
6 komentarzy:

 1. Brzmi intrygujaco, postać Briana zwłaszcza mnie zaciekawila. Nie spotkałam się jeszcze z tą autorką, ale chyba dam jej szansę :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj koniecznie musisz przeczytać, autorka naprawdę ma bardzo dobry styl :)

   Usuń
 2. Bardzo podobały mi się wybrane przez Ciebie cytaty. Dzięki nim wiem, że chcę tą książkę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy, a więcej jest takich perełek w środku :)

   Usuń
 3. Jeszcze nie miałam styczności z jej twórczością. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger