Samantha Towle - Revived - Wydawnictwo NieZwykłe - RECENZJA

„Życie jest pełne pochyłych i ostrych zakrętów, rzucając na ciebie wszelkiego rodzaju trudności, ale liczy się to, jak sobie z tym poradzisz. Jeśli wstaniesz i będziesz szczery — ze sobą i innymi, wszystko się ułoży”. 


Leonardo Silva osiągnął szczyt kariery jako kierowca Formuły 1. Wydawałoby się, że miał wszystko, lecz jedno zdarzenie, do którego doszło podczas pewnego wyścigu, tragiczny wypadek postawił go twarzą w twarz ze śmiercią. Ciężkie zmagania i rehabilitacja postawiła go na nogi, ale tylko fizycznie, bo psychicznie był rozwalony doszczętnie. Trauma nie pozwalała mu ponownie wsiąść za kierownicę. Jego życie teraz wypełniały się tłumami anonimowych kobiet i morzem alkoholu, którymi chciał zagłuszyć swoją frustrację i gniew. Wtedy z pomocą przyszedł mu jego dawny wróg, który stał się jego przyjacielem, polecając mu najlepszą terapeutkę, która pomogła również jego żonie Andreasie przezwyciężyć swoje lęki. Nie mając żadnego wyjścia, godzi się na leczenie u doktor Harris, bo ma kontrakt ze swoim zespołem i żeby jeździć dalej w Formule 1 musi wziąć udział w następnym sezonie.


India Harris nie miała łatwego dzieciństwa. Rodzice porzucili ją i jej brata, kiedy byli małymi dziećmi. Dorastała w rodzinach zastępczych razem z bratem bliźniakiem Kitem. Przez nieodpowiedni związek z mężczyzną India zaszła w ciążę, lecz nie poddała się i z pomocą swojego brata wychowywała swojego syna. Pragnąc mu zapewnić lepsze życie, niż ona sama miała, dostała się na studia i ukończyła je z wyróżnieniem, stając się uznaną terapeutką.


„Za każdym razem, gdy jej dotykam, czuję coś, czego nigdy nie czułem wcześniej przy żadnej innej kobiecie. Pewnie, wiele razy były iskry czy jakaś więź z różnymi kobietami, a to, czego doświadczam, gdy dotykam właśnie jej, rodzi we mnie prawdziwe podekscytowanie. Czuje się tak, jakbym właśnie miał zacząć najlepszy wyścig w całym swoim życiu”. 


Leonardo, idąc na pierwszą sesję do gabinetu doktor Harris, która na dzień dobry zrobiła na nim powalające wrażenie, a jego sprośne myśli krążyły w jego głowie nieustannie. Od tego zaczyna się ich historia, która namiesza w ich życiu. Obydwoje nie planowali się w sobie zakochać, ale tak silne uczucie, jakie w nich uderzyło w najmniej oczekiwanym momencie to w gruncie rzeczy, było to najlepsze, co mogło ich spotkać. Lecz w życiu nie układa się zawsze tak, jakbyśmy tego chcieli, kiedy wszystko wydaje się być na dobrej drodze, po ciężkich trudach zdobycia Indii i uświadamiania, że są dla siebie stworzeni, to właśnie wtedy przeszłość upomni się o swoje. 

„– India, ja cię kocham. Bardziej niż kocham. Jestem twój, w pełni i całkowicie. A ty jesteś moja. – Ujmuję jej twarz w dłonie. – Ty i Jett jesteście dla mnie wszystkim. To nie podlega dyskusji. Zaopiekuję się wami”. 


„Revived” to niesamowita historia o tym, jak dzięki miłości można pokonywać swoje własne słabości. Prawdziwa miłość może naprawdę wiele dla niej jest się w stanie poświęcić inne rzeczy i to jest właśnie piękne.

Autorka zafundowała nam niezwykłe chwilę, którymi możemy się rozkoszować przez całą książkę. Gorące pożądanie, które unosiło się nad bohaterami, namiętność, a nawet i wzruszenie. 

Uwielbiam Samanthe za to, jak wykreowała wszystkie postaci i za pomysł jaki miała na te dwie części.

Czytając, tę książkę totalnie płynęłam, wciągając się całą sobą w ich historię ani na chwilę nie mogąc się od nich oderwać. Jak już zaczęłam, to musiałam ją skończyć i tak właśnie było. Lekkość, jaką jest napisana i podział na dwie perspektywy jego i jej to jest, to co lubię w takiego typu historiach. A Leonardo totalnie skradł moją drugą połówkę serca, ten facet jest idealny pod każdym względem. 

Jeśli lubicie takiego typu klimaty pełne miłości, a także podsycone nutką erotyzmu. To koniecznie musicie sięgnąć po Revived. Ta pozycja jest obowiązkowa. A dla fanek Clarricka zdradzę wam, że on też pojawi się parę razy w tej części.

Dziękuję za możliwość przeczytania Wydawnictwo NieZwykłe , ta książka jest częścią mnie razem z Revved, są w moim serduszku.


Samantha TowleWydawnictwo NieZwykłe
Za egzemplarz dziękuję: 8 komentarzy:

 1. Idealny pod każdym względem powiadasz? :D OGółem o serii słyszałam, ale rzadko sięgam po romanse - muszę mieć wybitnie chętkę, a ta rzadko przychodzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie czytałam czegoś z gatunku romans. Może czas nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie musisz nadrobić i jeśli już dawno nie czytałaś tego gatunku to tym bardziej powinno ci się spodobać :)

   Usuń
 3. Ach, romanse dla mnie mogłyby nie istnieć. Nie wiem czemu, ale wolę bardziej platoniczną miłość w literaturze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma tam jakiś swój gust czytelniczy i jednemu się może podać, a drugiemu nie. Więc rozumiem, ale jak się kiedyś skusisz to daj znać :)

   Usuń
 4. Już od jakiegoś czasu mam na nią oko:) czasem lubię sięgnąć po jakieś romansidlo więc ten tytuł może być idealny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie jest to coś co ci się spodoba, polecam również pierwszy tom Revved, oczywiście można je czytać oddzielnie bo są o dwóch różnych bohaterach, ale obydwie bardzo ciekawe.

   Usuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger