Misja Wywiad - Anna Mytyk


Serdecznie zapraszam na wywiad z polską pisarką, Anną Mytyk, znaną m.in.                                                         dzięki książce „Nowe życie”.


Anna Mytyk- pisarka/autorka. Urodzona w Lublinie i na stałe związana z tym miastem. Anna jest żoną i mamą. Świetnie odnajdująca się na każdej płaszczyźnie życiowej. Miłośniczka literatury i muzyki, a także zapalona pisarka. Jak mawia o sobie zakochana po uszy w życiu i ludziach. Jest osobą niezwykle empatyczną i mającą mocny kręgosłup moralny. Uwielbia zarażać ludzi uśmiechem i odkrywać ukryte piękno. Anna ma w planach wydanie kilku powieści, które z pewnością przyprawią czytelników o gęsią skórkę.


Na swoim koncie masz już swoje trzy książki, jedna z nich miała premierę niedawno. Co możesz powiedzieć o swoim nowym dziecku, jakim jest Córka Gangstera? 

Córkę gangstera napisałam z myślą o tych, którzy lubią się czasami oderwać od codzienności. To lektura dobra na jeden wieczór i dla tych, którzy lubią żwawą akcje.

Jak powstał pomysł na twoją najnowszą książkę? Chodzi tu oczywiście o Córkę Gangstera, jeśli by ktoś nie wiedział. 

Pomysły przychodzą same, zazwyczaj impulsywnie. Córka gangstera jest jednym z takich spontanicznych impulsów.

 Czy wydarzenia,które wydarzyły się w pani życiu wpływają na to o w jakimś stopniu, o  czym piszesz?

Moje życie prywatne nigdy nie przenosi się do książek. Wszystko, o czym piszę jest moją rozbujaną wyobraźnią. Staram się nie przenosić swoich przeżyć do historii, o których piszę. Kiedyś z całą pewnością napiszę własną biografię, ale jeszcze nie jestem gotowa, aby tak totalnie odsłonić przed wszystkimi swoją prywatność.

Jak wygląda Twoje otoczenie podczas tworzenia książki? 

Lubię ciszę i spokój. Jednak, gdy zaczynam pisać i wpadam w ten cały wir, potrafię odciąć się od otocznia. Nie potrzebuje zbyt wiele do pisania, wystarczy wygodny fotel i komputer. Mogę pisać w każdym miejscu i o każdej porze.

Teraz jedno z pytań zadanych od czytelniczki, Rozważna czy romantyczna?

Zdecydowanie niepoprawna romantyczka. (Śmiech) Jestem rozważna, ale w miłości potrafię gubić zdrowy rozsądek.

Która z napisanych  książek jest najbliższa Twojemu sercu i dlaczego?

Z całą pewnością ,,nowe życie", nigdy nie utożsamiam się z losami moich Bohaterów książkowych. Jednak, byłam ofiarą przemocy w przeszłości i ta książka będzie dla mnie zawsze czymś wyjątkowym. Pisałam ją z myślą o ludziach, którzy doświadczają takich przykrości. Chciałam na czytelników przelać odrobinę siły i motywacji w walce, o lepsze jutro. Chyba się udało i to jest dla mnie najważniejsze.

 Doszły mnie słuchy, że niebawem pojawi się jedna z Twoich najbardziej wyczekiwanych powieści pt. Przeszczepiona miłość. Czy możesz nam co nie co o niej zdradzić i kiedy możemy się jej spodziewać? 

Przeszczepiona miłość, jest dla mnie bardzo ważna. Chciałabym stworzyć coś, co oczaruje i porwie każdego. Nie chcę zapeszać, więc póki co nie zdradzę więcej. :)

 Czy na koniec naszego wywiadu  jest coś co chciałabyś powiedzieć naszym czytelnikom?

Chciałabym podziękować za obecność i doping. Jestem szczęśliwa, mogąc dać Wam cząstkę siebie w postaci książek. Dziękuję wszystkim, którzy śledzą moją twórczość.Dziękuję bardzo serdecznie za wywiad i życzę wiele sukcesów w dalszej karierze ;) 


Autorkę możecie znaleźć tutajZapraszam również do Tajemnicze Książki, gdzie możecie się dowiedzieć również ciekawych rzeczy o autorce. 


4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy wywiad, jednak zastanawia mnie, jak wychodzą poszczególne akcje w książkach tej autorki, skoro wszystko jest tworzone w jej wyobraźni. Przecież każdy musi się na czymś wzorować. Oczywiście nie trzeba mieć na myśli siebie, ale – przykładowo – otaczających nas ludzi. Ta odpowiedź wydaje mi się taka... odpychająca? Moim zdaniem, rzecz jasna.
  A, jeżeli chodzi o wywiad, to bardzo ciekawe pytania. Tylko następnym razem pilnuj wersji zwracania się do rozmówcy, bo raz jesteś z nim per „Ty”, by za chwilę „paniować”. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ci za trafne uwagi, to mój pierwszy wywiad więc cieszę się, że wypad dobrze :) Jeśli będę robić kolejny będę się tego pilnować. :) Musisz przeczytać jej książkę, może bardziej ją zrozumiesz.. Lecz to fakt każdy bierze przykłady z życia wzięte, chyba że jest to totalna fantastyka. :D

   Usuń
 2. Lubię, kiedy pomysły same wpadają mi do głowy, wówczas faktycznie najlepiej się pisze. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger