Ilona Gołębiewska - Pragnienia - Wydawnictwo Muza - Recenzja

Masz rację, synu. W życiu trzeba sięgać wysoko i ciężko pracować. Nie ma żadnej drogi na skróty. A jak, jest, to stoi za nią mniejsza satysfakcja.

Jan Malczewski, student i kapitan drużyny koszykarskiej, wraz z kolegami świętują awans do następnej fazy rozgrywek. Sukces świętowali w nocnym klubie o wdzięcznej nazwie Hades 66.

Eliza i Wiktoria, jedyne koleżanki z liceum w swój pożegnalny wieczór, też postanowiły zabawić się w najmodniejszym od lat lokalu w stolicy. Atrakcyjne studentki, kiedy poznały Janka, zostały zaproszone do ich stolika na drinka, gdzie bardzo szybko zyskały przychylność kolegów. Bawiły się w najlepsze w męskim towarzystwie, ale powrót Wiktorii z parkietu, okazał się dla niej końcem imprezy. Powodem była dziewczyna obejmująca jej nowo poznanego mężczyznę. 

Taka propozycja naprawdę rzadko się zdarza. I mnie jako trenera cieszy to, że dostało ją dwóch moich najlepszych zawodników. Pojedziecie tam razem, to ułatwi wiele spraw.

Laura jest dziewczyną Janka, znają się od dziecka, choć w stałym związku są od niedawna. Miała też wiele wad, myślała tylko o pieniądzach oraz karierze, ale najpierw chciała zdobyć wykształcenie i dobrze się bawić. Przez jakiś czas się kochali i takie życie jej odpowiadało, zamożni rodzice oraz przystojny sportowiec u boku, czego chcieć więcej. 

Jednak nagle wszystko się zmienia, kiedy tragedia jaka spotkała jego rodzinę, na zawsze odcisnęła swoje piętno, a wizja wspaniałej kariery za granicą i wielkiej miłości legła w gruzach.

Janek, aby nie myśleć o przeszłości wyjeżdża na wieś i chce znaleźć sobie jakieś zajęcie. Poznaje tam wielu przyjaciół z którymi zaczyna odnajdywać się na nowo.  

Przypadek sprawia, że Wiktoria, która uciekła pamiętnego wieczorku z klubu pojawia się w jego życiu ponownie. Toksyczny związek z Oskarem, prawą ręką jej ojca staje się coraz bardziej zauważalny. Ciągłe pretensje i ubliżania w obecności jej rywalki, doprowadzają ją do tego, że musi to odreagować. Idzie do eleganckiego klubu Ibiza, gdzie bardzo szybko przesadza z alkoholem. Janek kolejny raz pomaga jej wyjść z kłopotów , ale tym razem patrzą na siebie inaczej. 

Uczucie jakie rodzi się między nimi doprowadza do konfliktu z jej ojcem i byłym już partnerem, którzy robią wszystko aby ich zniszczyć.

Przed państwa rodziną wiele długich i trudnych miesięcy. Jan sam sobie nie poradzi, nawet jeśli my otoczymy go najlepszą opieką. Wsparcie rodzinny ma ogromne znaczenie i wpływ na pacjenta. Powoli musi zacząć wierzyć, że czeka go jeszcze dobre życie.

Pragnienia to ciekawa opowieść, która wciąga nas bez reszty od samego początku po sam koniec. Jest pełna przeróżnych emocji od radości po smutek i wzruszenie do miłości oraz szczęścia. Znajdziemy tu także, dramaty wielu ludzi i intrygi zazdrości co dodaje smaczku całej akcji.

Autorka stworzyła cudowną opowieść o miłości i pokazała, że życie nie jest usłane różami, a kolcami które nas ranią, ale to dzięki nim stajemy się silniejsi. Musimy walczyć o swoje marzenia i pragnienia, bo tylko uczciwa walka doprowadzi nas do szczęśliwego zakończenia. 

Bardzo gorąco polecam tę książkę a na pewno się nie zawiedziecie i gwarantuję wam, że nie zdołacie o niej zapomnieć, oderwie was od spraw życia codziennego i nawet łezka się wam w oku zakręci. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu 

8 komentarzy:

 1. Ciekawa propozycja, tylko zastanawia mnie jedno- czy to nie jest aby kolejna lekka i przesłodzona historia miłosna? Jeżeli tak, to zdecydowanie nie jest to lektura dla mnie. A Twoja recenzja i tak jest świetna, pomimo moich obiekcji co do samej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak miłe słowa :) Zdecydowanie nie jest tam lukrowo :)

   Usuń
 2. Mnie jakoś do siebie nie przekonała. Dobra dla osób, które lubią spokojne, "delikatne" romansidła. Ja niestety do nich nie należę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł chętnie podsunę córce pod rozwagę, właśnie w takich klimatach teraz buszuje, powinien ją zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niekiedy mam ochotę na takie tkliwe historie. Będę miała na uwadze ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger