Carian Cole - Nie możesz mnie pocałować - Wydawnictwo NieZwykłe - Recenzja

„…wszystko, co dla mnie zrobiłeś… To zmieniło moje życie.”

Skylar Timmons to osiemnastoletnia dziewczyna, która uczęszcza do liceum i przyjaźni się z Megan, na którą zawsze może liczyć. Nastolatka nie ma łatwego życia, bo od kiedy zostawił ją ojciec, to mama popadła w załamanie zamykając się na świat oraz zaniedbała swoją córkę, nie interesowało jej, co się dzieje z Sky, ona się nie poddawała i starała sobie jakoś radzić. 

Podjęła się więc pracy w butiku, żeby mieć na swoje potrzeby oraz jedzenie, jedyne co dostała w spadku po swoim dziadku to Corvettę, do której miała wielki sentyment mimo tego, że często się psuła. 

Pewnego razu na parkingu popsuł się jej samochód i kiedy myślała, że została w sytuacji bez wyjścia to niespodziewanie pojawia się zabójczo przystojny, wytatuowany i umięśniony mężczyzna, który oferuje jej swoją pomoc. Następnie podwozi ją do domu, a gdy dziewczyna mu podziękowała i wysiadła z samochodu, to oboje myśleli, że już nigdy się więcej nie zobaczą, jednak los potrafi być kapryśny i ma dla nich jeszcze wiele ciekawych momentów do zaoferowania. 

„Mówią, żeby nie podejmować pochopnych decyzji, ponieważ to zwykle kończy się kłopotami. Ale jebać to. Nigdy nie byłem znany z unikania kłopotów”.

Jude Lucketti zwany Lucky to trzydziestoczteroletni, dobrze zbudowany, wytatuowany mężczyzna, który prowadzi raczej samotne życie. Skupia się na swojej dobrze prosperującej firmie budowlanej, a kiedy przychodzi do domu jego ukojeniem i towarzyszką jest Cassie, ukochany piesek. Ma za sobą bolesną przeszłość, z którą nie może do końca się pogodzić, bo w głębi duszy czuje, że jego siostra potrzebuje jego pomocy, nie mogła go przecież ot tak zostawić. 

Pewnego dnia spotyka dziewczynę w opałach, od razu bez zastanowienia postanawia jej pomóc. Nie spodziewał się, że później zaprzyjaźni się z młodziutką kobietą. Kiedy odkrywa z czym musi radzić sobie Skylar wpada na genialny pomysł. Proponuje jej małżeństwo „na niby”, chce tym pomóc Sky stanąć na nogi, dać szansę na dobry i przede wszystkim lepszy start w życiu. A gdy dziewczyna się usamodzielni, rozwiodą się, zachowując dalej swoją przyjaźń. 

Jak rozwinie się ich relacja? Czy ma szansę przetrać wszystkie próby? I przede wszystkim czy taka różnica wieku nie przeważy w życiu codziennym? 

„Ludzie zawsze mówią, żeby podążać za swoim sercem, ale skąd mamy wiedzieć, czy ono prowadzi nas do odpowiedniego miejsca?”

Nie możesz mnie pocałować to powieść pokazująca historię dziewczyny, która nie miała łatwego życia, została tak naprawdę zostawiona sama sobie i musiała sobie radzić, żeby przetrwać, a pogarszające się zdrowie wcale jej w tym nie pomagało. Wtedy pojawił się on, mężczyzna, który zaoferował jej pomoc i lepsze życie. 

Autorka w tej powieści pokazuje nam, że jeśli na swojej drodze spotkamy osobę, która jest dla nas dobra, jest naszym oparciem w ciężkich chwilach oraz wnosi w nasze życie światło i radość, to nie powinniśmy przejmować się opinią innych ludzi. Bo tylko my wiemy, co nam w duszy gra i komu oddajmy nasze serce i miłość jest to naszą decyzją, nikogo innego. A wiek to tylko cyferki liczy się uczucie oraz to jak się ze sobą czujemy. 

Bardzo mnie urzekła relacja Skylar i Jude to, że była oparta na prawdziwej przyjaźni. Spędzali, że sobą czas tak uroczo i normalnie oglądając filmy czy rozmawiając, że sobą na luźne  tematy jak i na te poważniejsze. Mega urocze to było, każdy by chciał spędzić tak normalnie czas z drugim człowiekiem, bez żadnych oczekiwań. 

Historia pełna cierpienia, bólu, rozterek, straty, trudnej relacji rodzinnej, presji otoczenia, choroby, bezwarunkowej pomocy oraz wsparcia, podejmowaniu ciężkich decyzji, ale i przyjaźni, miłości, szczęścia, wrażliwości. 

Polecam wam bardzo gorąco sięgnąć po tę historie, która daje nadzieję na lepsze jutro, że jeszcze w naszym życiu wszystko można zacząć od nowa. Jeśli lubicie książki z różnicą wieku i aranżowanym małżeństwem, to ta pozycja jest obowiązkowa. Mi chwilami pociekły łezki, więc no jest naprawdę przepiękna i poruszająca. Naprawdę warto przeczytać, ma w sobie wiele ważnych tematów. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu 

4 komentarze:

 1. Myślę, że nie tylko w tej sytuacji nie ma sensu przejmować się opinią innych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ogólnie nie powinno się patrzeć na to kto ktoś gada o Tobie, jeśli nawet nie zna zaistniałej sytuacji.

   Usuń
 2. Brzmi bardzo ciekawie, zapiszę na czas, gdy najdzie mnie ochota na ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger