Sylvia Bloch - Porwana. Niebezpieczna znajomość - Wydawnictwo Novae Res - Recenzja

Jeśli ujdę z tego z życiem, to wyśpię się jeszcze niejeden raz, natomiast facetowi, który wydawał się moim wybawcą, a okazał się porywaczem, powinnam się dobrze przyjrzeć, abym już nigdy więcej nie dała się nikomu tak beznadziejnie nabrać!”.

Ana Shires, dwudziestoczteroletnia córka współwłaściciela dużej firmy na rynku nieruchomości, prowadzi spokojne życie, chociaż pod dyktando swojego ojca, który bardzo dba o jej bezpieczeństwo przydzielając jej osobistego ochroniarza. 

Spotkania biznesowe ojca często się przedłużały a to był jedyny czas dla Any, aby z przyjaciółką wyjść i się zabawić, a zdane egzaminy były najlepszym powodem, aby się odstresować. 

Głośna muzyka, dużo alkoholu, do tego samotne dziewczyny, to wszystko powodowało, że Ana miała wiele problemów, aby się uwolnić od natrętnych facetów. 

Sytuacja się zmienia, kiedy Ana poznaje przystojnego Philippa, który wpadł do klubu na drinka a ona potrzebowała pomocy, zapominając o swoim bezpieczeństwie. 

Rozmowa z ojcem po powrocie nie należała do przyjemnych, ale wspomnienie mężczyzny, którego musiała zostawić w lokalu spędzał jej sen z powiek i dawał wiele do myślenia. 

„Nie szukajcie zemsty..., bo wtedy już nie będzie odwrotu...utkniecie w tym, a ja nie chcę dla was takiego życia.. Josh, opiekuj się młodszym bratem... Nie pozwólcie, żeby coś was poróżniło”.

Patrick i Josh są członkami rodziny mafijnej, a po śmierci rodziców będąc w bardzo młodym wieku ich drogi się rozchodzą. Patrick pracuje i zakłada rodzinę, Josh przysięga zemstę i dalej prowadzi interesy w które wprowadził go ojciec. Tragedia zbliża braci do siebie, i choć wiele ich dzieli to dalej wykonują polecenia swojego szefa, choć Patricka coraz bardziej to męczy. 

Następne zlecenie miało pokazać właścicielowi dużej nowojorskiej firmy, że po wejściu w układ nie ma odwrotu, a jego córka miała być kartą przetargową do wywiązania się z umowy. Ojciec choć pełen obaw wybiera swoją opcję rozwiązania konfliktu z mafią, a rodzeństwo stawia w bardzo trudnej sytuacji.

„Prawdę mówiąc, bardziej przypominałam księżniczkę zamkniętą w wieży bajkowego zamku niż porwaną i więzioną współczesną dziewczynę”.

Porwana. Niebezpieczna znajomość to powieść pokazująca życie dziewczyny, która nie ma pojęcia o brudnych interesach ojca, i o braciach co zeszli na złą drogę, aby  wyrównać rachunki po stracie najbliższych. Ana zostaje uprowadzona, losy zakładniczki są przesądzone, bo z tego świata się nie wychodzi, a znajomość z rosyjskim bossem jest zagrożeniem dla wszystkich, gdyż ma  pieniądze i ogromną władzę i to, że jemu się nie odmawia. 

Autorka stworzyła ciekawą historię, która wciąga od samego początku a przemoc i nienawiść czają się wszędzie. Poza tym znajdziemy jeszcze pełno intryg, kłamstw, tajemnic, niebezpieczeństw, strachu, bólu, ale także pożądania i walki o rodzące się uczucie.

Czy starania Patricka o zwrócenie wolności porwanej zakończą się pomyślnie, dowiecie się po przeczytaniu, choć widzę potencjał na napisanie drugiej części. 

Polecam bardzo gorąco, udany debiut literacki, który pokazuje, że zawsze trzeba walczyć do samego końca i czasami podjęte ryzyko może zaowocować w coś dobrego. 

Za egzemplarz dziękuje autorce

4 komentarze:

 1. W sumei opis podobny do jednej z książek, które już czytałam. Nie mniej tytuł zapiszę na późniejszy termin. Kinga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, teraz dużo książek właśnie jest podobnych do siebie.

   Usuń
 2. Podoba mi się to że książka pokazuje iż zawsze trzeba walczyć do końca.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger