Anna Sobańska - Do Kwadratu - Poezja - Recenzja

Teraz ludzie rzadziej sięgają po tomiki z wierszami, ale ja lubię czasem właśnie się w nich zatopić, zatrzymać się i pomyśleć. Za każdym razem odkrywam w danym wierszu inną głębię. Niektóre trafiają do mnie w samo serce, bo są odzwierciedleniem mojej własnej duszy. Najpiękniejsze w nich jest to, że każdy odbierze dany wiersz na swój własny sposób, co jest piękne. 

Tomik „Do Kwadratu” zawiera 107 wspaniałych wierszy. Każdy jest inny i unikatowy co sprawia, że z każdy z was znajdzie w nim coś dla siebie co poruszy was bardziej. Mnie najbardziej przypadł do gustu wiersz „Latawiec” i "Do piekła".
Mają w sobie tę cząstkę mnie, która chce być silna, ale gdy upadam i tracę nadzieję, potrzebuję oparcia w drugiej osobie. 


„Latawiec”

Jestem jak latawiec
kieruj moimi skrzydłami
spadam, gdy mnie nie czujesz
unosi mnie ciepło między nami.

Pamiętasz zapach jodu 
co z wiatrem pieścił nasze twarze
tak Ty dotykasz moich skrzydeł
i wtedy o wzlocie marzę. 


Naprawdę warto sięgnąć po poezję, żeby w tym zabieganym życiu na chwilę się zatrzymać i pomyśleć. Tomik, który Anna nam przekazuje, ma w sobie wiele uroku i prawdziwości. Polecam z całego serduszka twórczość, jaką autorka nam przekazuję.

Anna Sobańska - Do Kwadratu


6 komentarzy:

 1. Dawno nie czytałam żadnej poezji. Jakoś mam do niej uraz po szkole :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj no szkoła potrafi zostawić nie miłe wspomnienia..

   Pozdrawiam Serdecznie

   Usuń
 2. Ja raczej nie sięgam po poezję. Wolę powieści albo reportaże. Za to kiedyś sama pisałam wiersze, ale nawet ten związek z poezją się ulotnił

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo to utalentowana musisz być, ja zawsze podziwiam tych co piszą poezję ja bym chyba nie umiała tak dobrać słów, żeby to miało jakiś sens.

   Pozdrawiam Serdecznie :)

   Usuń
 3. Poezja to zdecydowanie nie moja bajka, więc nie będę się zbyt wylewnie wypowiadała :) Zostałam przy wierszach z dzieciństwa takich jak "dzik jest dziki, dzik jest zły" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh rozumiem, moją bajką też wiersze nie były, ale czasem chyba do nich dojrzałam i lubię od czasu do czasu po nie sięgnąć.

   Pozdrawiam Serdecznie :)

   Usuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger