Krista & Becca Ritchie - Addicted podwójna namiętność - Wydawnictwo W.A.B. - Recenzja

„On jest tutaj. Ja jestem tutaj. Niczego więcej nam nie trzeba. I to jest nasze największe kłamstwo".
 Uzależnienie zżera człowieka od środka, totalnie się zatracając na tyle, że wmawiamy sobie, iż jest to normalne. Nie raz zastanawiamy się, co kieruję takimi ludźmi i co musiało stać się w ich życiu, że popadli w nałóg. Jeden jest straszliwie groźny, a drugi słabiej mimo wszystko nałóg zawsze pozostanie nałogiem i każdy człowiek, który w niego popada, przeżywa go inaczej na swój własny sposób, bo tyle ile ludzi tyle jest osobowości. Mimo wszystko, jeśli widzimy, że ktoś ma problem, trzeba mu pomóc, nawet jeśli nie chce jej od nas.

„Potrzeba dwojga do kochania, wystarczy jedno, żeby popełnić błąd".
 „Addicted podwójna namiętność” to opowieść o dwójce bardzo bliskich sobie przyjaciół, którzy zrobiliby dla siebie wszystko, oprócz jednego, rezygnacji ze swoich uzależnień. Zatopili się w to, aż tak bardzo, że zdecydowali zawrzeć fałszywy związek, żeby móc wzajemnie ukrywać swoje uzależnienie przed rodziną, od której się odcięli, żyjąc we własnym świecie. Dla niej liczy się tylko seks, a dla niego alkohol to ich życie bez tego nie potrafią funkcjonować.

„Nie zasługuję na przyjaciół, mimo to zamierzam ich zatrzymać, bo jeśli pozwolę im odejść, czeka mnie ciemność i pustka".
  Udawało im się tak działać naprawdę długi czas, ale do czasu kiedy odkryli, że ich platoniczny związek to jednak coś więcej niż przypuszczali. Nagle zaczynają patrzeć na siebie inaczej i zawierają prawdziwy związek, lecz to im nie przeszkadza w trwaniu w swoich uzależnieniach. On jest dla niej na każdą potrzebę zaspokojenia pragnień i fantazji, a Ona pozwala mu pić.

Wszystko do czasu, bo nagle w ich życiu pojawiają się osoby, które namieszają w ich życiu, a skrywane sekrety mogą wyjść na jaw.

Czy Lily i Lo poradzą sobie z rzeczywistością, jaka ich czeka?

„Nikt mnie nie uprzedził, że można kogoś kochać i nadal być nieszczęśliwą".
 „Addicted podwójna namiętność” jest to odważna propozycja pokazująca, jak bardzo można zatracić się w swoich uzależnieniach, zapominając o tym, co jest najważniejsze. Zawsze trzeba dać sobie szansę i przyznać się do tego, że ma się problem to pierwszy krok do sukcesu.

Daję nam to dużo do myślenia.

Muszę przyznać, że na początku nie mogłam się przekonać do stylu autorek, mimo to, im byłam dalej, tym bardziej mnie wciągała, ta historia i nawet styl już, aż tak bardzo mi nie przeszkadzał. Zdecydowanie mogę wam ją polecić, może wysokich lotów nie jest, jeśli czytacie dużo takich książek, ale naprawdę warto. Ja czekam z ciekawością na kontynuację tej książki.

 Krista & Becca Ritchie Addicted PL , Wydawnictwo W.A.B.

6 komentarzy:

 1. Okładka kusi, fabuła w sumie też, zatem może jak już mój stosik czytelniczy zmaleje, to się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, a do tego czasu będzie już druga część bo swoją premierę ma pod koniec stycznia :)

   Pozdrawiam Serdecznie :)

   Usuń
 2. Od czasu do czasu sięgam po tego typu książki, ale na tyle rzadko, że są to jedynie tytuły naprawdę mocno polecane i to wyłącznie przez osoby, które mają podobny gust do mojego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem cie znakomicie to ja też tak mam jeśli chodzi o jakieś inne gatunki ;)

   Pozdrawiam Serdecznie ;)

   Usuń
 3. Okładka niczego sobie, ale fabuła mnie nie przekonuje. Mój stos hańby jest juz pokaźny więc nie chce dokladac do niego kolejnej książki, do której nie czuje chemii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkowicie cie rozumiem, a co cie znalazło na twoim stosie hańby bo jestem ciekawa :D

   Pozdrawiam Serdecznie :)

   Usuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger