Ilona Łepkowska - Idealna rodzina - Wydawnictwo Muza - Recenzja

Bo pacjenci są marudni. Histeryzują. Są zazwyczaj niewytrzymali na ból. Nie umieją precyzyjnie opisać objawów. Pytają czy umrą. Oczekują, że każdego się wyleczy. Chcą, żeby trzymać ich za rękę.

Anna Sałata, po mężu Sobańska, była wychowana w spartańskich warunkach przez rodziców. Szczególnie ojciec miał wiele do powiedzenia córce jak i żonie, która nie mogła mieć swojego zdania. Więc kiedy Anna poznała Janka, doktora filozofii, zakochała się w nim od razu widząc szansę wyrwania się z jej domu.  

Ojciec Anny nie lubił ludzi i nie lubił z nimi rozmawiać ani słuchać, był zimny jak i jego praca, której poświęcał się bez reszty. 

Córka wiele z tego odziedziczyła, była przesiąknięta chłodem domu rodzinnego, ale też była punktualna, odpowiedzialna za to co było do zrobienia i bardzo zorganizowana. 

Kiedy Anna i Jan oznajmili jej rodzicom, że chcą się pobrać, ojciec stwierdził, że jak się wyprowadzi to już nie ma powrotu.

Trudno. Niech im będzie ze mną źle. Ja nie jestem po to, żeby ludzi uszczęśliwiać. Jednym daję pracę, innym daję rozrywkę. Tyle. Niech mnie nie lubią, olewam to.

Na pierwsze wakacje Anna pojechała z mężem nad morze, cały czas padało, a ona oglądając wszystkie seriale, stwierdziła, że to jest bardzo łatwo wymyślać takie historię i szybko się tym zajęła.

Pochłonięta pisaniem scenariuszy, Anna zapomniała o rodzinie, przyjaciołach, o współpracownikach do tego stopnia, że widziała tylko pracę i swoje osiągnięcia, bez żadnych uczuć dla kogokolwiek. 

Mąż widział, że nie idzie to w dobrym kierunku, ale niewiele mógł na to poradzić, a Anna nie widziała problemu.

Kiedy za sprawą jej scenariusza dochodzi do tragedii, pani producent jest bliska załamania, a wszyscy zacierają ręce na jej szybki upadek. 

Anna wpierana przez męża, aby wyjść na prostą szykuję zmiany w firmie i swojej zapomnianej rodzinie. Czy się jej uda?

Pomyśleliśmy, że ktoś, kto pisze takie piękne, wzruszające sceny, nie może być z gruntu zły. I doszliśmy do wniosku, że pani się tylko... zagubiła, że trzeba pani pomóc wrócić na właściwą drogę.

Idealna rodzina to historia stworzona przez Annę Sobańską a opisana przez przez naszą autorkę, która pokazuje życie w rodzinnym domu a później w dorosłym życiu, gdzie Anna nie mogla się odnaleźć.

Jest to wciągająca opowieść, ciągle z nowymi wątkami na planie serialu, jak i wśród pracowników i dziennikarzy. A zmiany jakie nastąpiły wśród naszych bohaterów pokazują tylko, że zawsze mamy coś do zrobienia albo poprawy w naszym życiu a kobiety mają wiele twarzy i pomysłów, aby zrealizować swój cel. 

Polecam w wolnym czasie poświęcić chwilę na zapoznanie się z lekturą i samemu ją ocenić. 


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu 

8 komentarzy:

 1. Bardzo zainteresowałaś mnie tą publikacją. Chęcią sięgnę po nią w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś mnie nie przekonuje ta książka, tym razem sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Możliwe, że sama ją sprawdzę. Tytuł kojarzy mi się z pewnym filmem.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi interesująco. Może będę miała okazję przeczytać :D

  Pozdrawiam
  https://subjektiv-buch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger