Kristen Ashley - Niebezpieczny facet - Wydawnictwo Akurat - Recenzja

Jesteś tak zajęta owijaniem się kokonem, żeby nikt cię nie zranił, że nie widzisz nic wokół siebie. Wiem, że masz powód. Twój ojciec był draniem, a twoja mama... jeszcze gorsza. Nie ma nic gorszego od matki, która używa własnego dziecka jako tarczy”.

Stella Gunn gra i śpiewa na gitarze z kapelą o rockowych rytmach. Częste zabawy po koncercie są na porządku dziennym i dlatego telefon nad ranem od gitarzysty zespołu wcale jej nie dziwi, bo wiele razy musiała ratować ich z opresji, natomiast wiadomość jaką usłyszała powala ją z nóg.

Przybycie pod dom Lindsey, partnerki członka kapeli, zmienia jej pechowe życie, na jeszcze gorsze, ponieważ widzi tam faceta, który zostawił ją rok temu bez żadnego wyjaśnienia. Sytuacja się komplikuje jak padają strzały a Mace w trosce o jej życie zabiera ją do zamku, gdzie okazuje się, że została ranna i potrzebuje lekarza.

Rozmowy o powrocie do przerwanego związku przynoszą wiele znaków zapytania i wiele emocji, bo Stella nie chce słuchać co jej były ma do powiedzenia. 

Czy rockowa wokalistka, pełna obaw przekona się do mężczyzny, który nigdy nie był jej obojętny?

Skarbie, mam nadzieję, że wiesz już, że jestem gotów walczyć o ciebie, ale muszę wiedzieć, że ty też jesteś gotowa zawalczyć o mnie. To działa w obie strony. To się nie uda, dopóki nie będę wiedział, że ty też nie odjedziesz i nie pozwolisz mi odjeść. Nigdy więcej”.

Kai Mason, dla przyjaciół Mac, kiedy widzi, że Stella została ranna postanawia pomóc i odzyskać zaufanie, które stracił w jej oczach po rozstaniu pond rok temu. 

Stella uprowadzona po koncercie, przez Prestona Masona, ojca Maca zgadza się na układ w sprawie długu jej rodziców i znajomości z jego synem, a przyjazd do Erica Turnera po porwaniu, ma pokazać wpływowemu ojcu, że ten związek nie istnieje, a przystojnemu detektywowi, że oni to przeszłość, choć sama w to nie wierzy.

Mac, choć odrzucony nie poddaje się a późniejsze wydarzenia mają przekonać Stellę, że została wykorzystana, aby wrogowie mogli się do niego zbliżyć nie patrząc na ofiary. Trauma z przeszłości nie pomaga Mace w normalnym życiu, do tego ataki na kobiety swoich przyjaciół, sprawia, że trudno mu się odnaleźć w obecnej rzeczywistości. 

Stella widząc przerażenie i ból w jego oczach, podejmuje się walki z demonami i odzyskanie spokoju mężczyzny, o którym miała zapomnieć.

Zaufaj mi dziewczyno. Wiem, co mówię. Widzę, jak on jest przy tobie. Nie wiem wszystkiego, nie wiem, co się z nim działo po jej śmierci. Ale wiem, że nie dopuszczał do siebie nikogo - oprócz ciebie. Jeśli spróbujesz dać mu szczęście, on się uwolni”.

Niebezpieczny facet to kolejna część o twardzielach z Nightingale Investigations, którzy angażują się w bezpieczeństwo Stelli i jej zespołu muzycznego, podczas koncertów jak i po. Pełna adrenaliny, czułości i buzującego pożądania oraz pokazująca, że prawdziwa przyjaźń ma wielką moc, że zawsze możesz liczyć na nich w każdej sytuacji.

Autorka stworzyła lekki romans przepełniony emocjami, wątkami kryminalnymi i wieloma akcjami z szalonymi dziewczynami zwanych rockowe laski. Opowiadanie pokazuje walkę dziewczyny o faceta, który stracił najbliższą mu osobę, przez nawiązanie znajomości z osobami, które mogą jej pomóc, czym zaskakuje wszystkich a najbardziej Kaia Masona. 

Kai, najpierw zły, ale gdy odzyskuje powoli równowagę ducha, przekonuje się, że nawet człowiek zimny, bez uczuć, może pomóc nawet nieświadomie jak zrobił to jego ojciec.

Stelle i Maca ciągnie do siebie niewidzialna nić, która przyciąga ich ku sobie coraz to bliżej. Oboje są tak bardzo podobni do siebie; wybuchowi, łatwo się nie poddają, zamknięci w sobie, nie potrafiący mówić o swoich uczuciach. On chłopak należący do ekipy Nightingale i Ona wokalistka i gitarzystka kapeli rockowej The Blue Moon Gypsies.

Polecam gorąco zapoznać się z tą lekturą i zapewniam, że mile spędzicie czas w jesienne wieczory. Ja czekam na kolejne książki z udziałem przystojnych i zwariowanych lasek i ich facetów. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu

8 komentarzy:

 1. Sporo dobrego o niej słyszałam i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale się dzieje w tej książce. Nie czytam za dużo tego gatunku, ale od czasu do czasu lubię sięgnąć po coś lżejszego, z szybką akcją i dużym uczuciem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem takie książki też są potrzebne na odstresowanie się :)

   Usuń
 3. Bardzo lubię książki tej autorki, może są specyficzne, ale do mnie zawsze trafiają. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trudno uwierzyc drugiej osobie, dopuścić ją do intymnej bliskości, kiedy w dzieciństwie zostało się zranionym i zdradzonym przez najbliższych.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger