A.L. Jackson - Chwyć mnie - Wydawnictwo Muza - Recenzja

Życie składa się z wyborów. Również takich, których wcale nie mamy ochoty podejmować, ale życie nas do nich zmusza, bo prowadzi nas w kierunku, w którym wcale nie zamierzaliśmy pójść”.

Emily Ramsey jest młodą wokalistką country w dobrze zapowiadającym się zespole Carolina George, który ma szansę na światową sławę i kontrakt z Mylton Records. Po traumatycznych wydarzeniach w jej życiu, które ciągle nie dają o sobie zapomnieć, sprawiają, że jest zagubiona i nie potrafi się cieszyć do końca z życia, jakim stała się ciągła trasa koncertowa. 

Pewnego dnia po jednym z koncertów dziewczyna udaje się do jednego z barów, żeby się trochę odstresować. Poznaje tam zniewalająco przystojnego mężczyznę, z którym idzie do swojego pokoju hotelowego, gdzie spędzają wspólnie noc. 

Miał to być tylko jednorazowy wyskok, ale następne dni mają dla nich obojga niespodziankę.

Jeden błąd wystarczy, żeby wszystko popsuć... Jedno nieszczęście i wszystko zaczyna się walić. Aż zostają tylko zgliszcza”.

Royce Reilly jest przedstawicielem jednej z największej wytwórni płytowej. Do tego jest zabójczo przystojnym buntownikiem, który pod eleganckim garniturem skrywa tatuaże i mroczną przeszłość.

Spędzając noc z Emily popełnia jeden z największych błędów swojego życia, z wzajemnością. On może stracić zespół, o który wiele wytwórni walczy. Ona może stracić całą karierę, której pragnie razem ze swoim zespołem. Mimo obawy o to, co mogą stracić, to nie mogą przestać o sobie myśleć, ciągle jakaś niewidzialna nić ich ku sobie ciągnie.

Czy każdy dzień nie składa się z potknięć i sukcesów? [...] Nikt nie jest doskonały [...] Żadne z nas takie nie jest. I albo będziemy żyć jako zakładnicy swoich błędów, albo nauczymy się zostawiać je za sobą. Wtedy będziemy wyciągać z nich wnioski, żeby stawać się lepszymi”. 

Chwyć mnie to drugi tom serii Falling Stars, który przedstawia historię Emily, którą mieliśmy okazję poznać w poprzednim tomie Pocałunek gwiazdy, jako wokalistkę zespołu Carolina George, oraz Royce tajemniczego mężczyznę, który okazuje się być przedstawicielem wytwórni płytowej, która chce podpisać kontrakt z zespołem.

Autorka stworzyła ciekawą powieść, która pokazuje nam jak sława i pieniądze potrafią wypchnąć człowieka na sam szczyt uwielbienia, ale tak samo szybko zrzucić z tego szczytu i wepchnąć w odmęty ciemnej strony sławy.

Książka przedstawia historię dwojga poranionych dusz, które błądziły w mroku szukając tego światełka w ciemności, a kiedy już się odnalazły były nie do zatrzymania. Oboje borykają się ze swoimi demonami, jednak los skrzyżował ich drogi, pokazując nam jaką moc ma prawdziwa miłość, która przychodzi znienacka.

Powieść pełna bólu, strachu, mroku, tajemnic, nadziei, przyjaźni, zaufania, namiętności i walki rozumu z sercem, ale i zmaganie się z traumatycznymi doświadczeniami, które rzutuje na przyszłość.

Polecam zapoznać się z tą historią pokazującą miłość, która wcale nie jest łatwa, a o którą trzeba walczyć. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu 

6 komentarzy:

 1. W książkach bohaterowie często walczą o miłość. To ciekawe fabuły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, muszą przeważnie dużo przejść.

   Usuń
  2. Bo prawdziwa miłość wymaga zaangażowania. ;)

   Usuń
  3. To prawda, jeśli oboje ludzi się naprawdę kocha, to zawsze znajdą drogę do siebie.

   Usuń
 2. Lubię ten aspekt zycia, kiedy daje mi wybór, a ode mnie zależy, która drogą pójdę. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger