Izabella Frączyk - Jagna Rolska - Upadek milionera - Wydawnictwo Prószyński i S-ka - Recenzja

Przy moich rozległych interesach mogłem podpaść połowie świata! Zapewne rzesza ludzi z całego serca mnie nienawidzi i gotowa jest utopić w szklance wody. Niewiele jest osób, którym ufam”.

Danuta Popiołek po upokorzeniu przez przystojnego milionera na balu sylwestrowym, ucieka z przyjęcia do pokoju jego przyjaciela, aby razem zapomnieć o tym co się wydarzyło. 

Marek zadowolony z takiego obrotu sprawy, wraca z nią do Warszawy aby zacząć nowe wspólne życie. Sytuacja się komplikuje, kiedy Danuta dowiaduje się, że jej partner wrócił do rodziny a ona ponownie została poniżona. Wypadek w czasie jazdy na sesję zdjęciową zmusza panią Popiołek, do złożenia zeznania na komisariacie policji, gdzie spotyka człowieka, od którego uciekła z gościnnej Austrii.

Prośba od policjanta, aby jak najszybciej opuścili kraj pokazuje jej, że przeszłość nie daje o sobie zapomnieć a Emilowi, że nie ma innego wyjścia.

Incydent na lotnisku po przylocie do Grecji sprawił, że Danka i Emil muszą podjąć jakąkolwiek pracę, aby mieć środki do życia. 

Hotel stal się ich wybawieniem, a seksowny dyrektor szybko zjednał sobie przychylność nowej pracownicy, co bardzo jej odpowiadało.

Nie mów nic więcej! Im mniej wiem tym lepiej. Trzymaj się i śpij spokojnie. Interesy idą dobrze. Sytuacja jest stabilna, ja trzymam rękę na pulsie. Jak zwykle zresztą”.

Emil Kastner, po wyjeździe Danuty i przyjaciela, czuje się z tym bardzo źle, choć wmawiał sobie, że to tylko projekt przemiany dziewczyny w księżniczkę, ale prawda była inna, często o niej myślał.

Zdarzenie na drodze i sprawy ludzi z górnej półki, uwikłanych w handel kobietami i nie tylko, pokazuje, że oni nie cofną się przed niczym.    

Wyjazd w nieznane Emila i Danuty ma zapewnić im tymczasowe bezpieczeństwo i anonimowość przed osobami, które mają wiele na sumieniu.

Folder reklamowy Paradiso, miał być wielką atrakcją dla hotelu a dla niej na zobaczenie wiele ciekawych miejsc utrwalonych na zdjęciach. Wiera nieznana nikomu towarzyszka wyprawy też miała swój cel, a kiedy mówi Emilowi kim naprawdę jest i kto za tym stoi, wszystko przestaje mieć znaczenie o czym się szybko przekonują.

Zrozum mnie, kochanie! Ona jest ze mną wyłącznie dla dobra dzieci. Ma u mnie dobre życie, bogaty, zasobny dom. Prywatne przedszkole, najlepsze w Argostoli. Ptasiego mleka jej nie brakuje”.

Upadek milionera to kolejna część powieści "Kaprys milionera", która trzyma nas w napięciu od samego początku. Pragnienie miłości i zdrada nie tylko przyjaciół dodaje dramaturgii tej książce, którą czyta się lekko, szybko i przyjemnie.

Autorki doskonale pokazały nam jak bardzo los jest przewrotny i nigdy nie możemy w życiu być niczego pewni w stu procentach, bo każdy nowy dzień jest dla nas pasmem niespodzianek. Także dają nam lekcje, że nie powinniśmy nigdy ufać ludziom zanim ich dobrze nie poznamy, oraz że każdy popełnia błędy... tylko czy potrafimy je wybaczyć?

Przyjazd do Grecji nie poprawia relacji naszych bohaterów miedzy sobą, a wspaniałą sylwetkę kobiety bardzo szybko zauważa dyrektor hotelu, który prosi ją o spotkanie i to nie tylko służbowe.

Danka jeszcze pełna żalu do Emila, mająca w pamięci jego zachowanie na balu, zgadza się na propozycje przystojnego mężczyzny, z którym wiąże wielkie nadzieje na przyszłość. 

Jak zakończy się namiętny romans, kiedy przyjdzie czas powrotu do kraju, dowiecie się po przeczytaniu tej lektury do czego was zachęcam i czekam na ciąg dalszy przygód Emila i Danki. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu 

 


6 komentarzy:

 1. Umiejętność wybaczania błędów - brzmi dobrze pod warunkiem, że się nauczymy.. więc to może być lekcje z przyjemną lekturą? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, a nie zawsze się niestety na nich uczymy..

   Usuń
 2. Nie znam jeszcze tej serii, ale czytałam na jej temat różne opinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może się na nią skusisz, ma być jeszcze trzeci tom :)

   Usuń
 3. takie namiętne romanse na pewno pozytywnie wpływają na oczekiwanie wiosny ;-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger