Magdalena Szweda - Żona diabła - Wydawnictwo Niezwykłe - Recenzja Patronacka

„Uśmiechnęłam się delikatnie, ale zaraz ponownie nałożyłam na twarz twardą maskę obojętności. To była moja tarcza chroniąca przed złem, które na każdym kroku próbowało mnie dopaść”. 

Alice Galante, dwudziestopięcioletnia kobieta, która wychowała się w mafijnym świecie. Przez swoich rodziców była traktowana jako "zło" i największa porażka swojego ojca. Nie zaznała miłości, czułości ani ciepła nie wiedziała, co to znaczy kochać i być kochanym. 

Kiedy żył jej dziadek, to życie miało jeszcze trochę radości, to on ją wychowywał i nauczył jak być twardą babką, która nie boi się zastrzelić przeciwnika. Po jego śmierci została w spadku klub, który rozkręciła, że stał się najpopularniejszy w mieście.

Pewnego dnia ojciec oznajmia jej, że będzie musiała poślubić Dante Fiorucciego, zimnego i bezwzględnego mafiosa, który traktuje kobiety jako ozdobę.

„Czasami nie potrafiłem zapanować nad mroczną stroną. Do głosu dochodziły moje wewnętrzne demony, które ciągnęły mnie w ciemność, zabierając radość życia. Przez lata nauczyłem się tylko jednego - nigdy nie okazywać strachu. To była jedyna cecha łącząca mnie z ojcem”.

Dante Fiorucci to dwudziestoośmioletni mężczyzna, który w przyszłości ma zostać głową najpotężniejszej rodziny mafijnej w Nowym Jorku. Zawsze dostaje to co chce, a zabijanie i krew ofiar jest dla niego niczym ukojenie, szczególnie w podziemiu, gdzie zdarza mu się walczyć na ringu. 

Nigdy nie była mu potrzebna kobieta, jeśli chciał to mógł mieć ich na pęczki, ale czasy singla się skończyły kiedy ojciec oznajmił mu, że musi się ożenić z piękną Alice Galante, aby przedłużyć ród. Ma to też swoje korzyści, bo zawarty sojusz ma być dla niego korzystny, a do tego jeszcze będzie mógł przejąć konkurencyjny klub swojej przyszłej żony, co jest mu bardzo na rękę, bo jego klub został spalony. W tamtym momencie jeszcze nie wiedział, że jego przyszła żona, to waleczna bestia, która się nie poddaje i walczy o to co należy do niej.

„Przeznaczenie chciało, żebyśmy zostali małżeństwem. Żadne z nas tego nie pragnęło, ale poddaliśmy się woli naszych ojców. Teraz musieliśmy się zmierzyć z rzeczywistością, w której wspólnie przyszło nam żyć”.

Żona diabła to przyjemny romans, który wciąga w świat bohaterów już od pierwszych stron.Ona silna, niezależna kobieta, a on bezwzględny i władczy, nie dopuszcza do siebie żadnych uczuć. Jednak kiedy ich drogi się ze sobą krzyżują, to początkowa niechęć i fakt, że mają się ze sobą ożenić sprawiała, że czuli dystans, ale wybuchające w nich przyciąganie i pożądanie było trudno im zlekceważyć. 

Autorka pokazuje nam, że miłość zjawia się niespodziewanie i roztapia nawet najtwardsze oraz mroczniejsze serce napełniając je ciepłem, rozświetlając nasz świat. W świcie mafii, prawdziwe uczucie jest na wagę złota i trzeba o nią dbać. Bo brak szczerej rozmowy, zaufania oraz niedomówienia mogą doprowadzić do tragedii, która może zniszczyć wszystko, co zbudowaliśmy z drugą połówką. 

Książka pełna intryg, tajemnic, niebezpieczeństwa, strachu, porachunków, nieoczekiwanych zwrotów akcji, walki z przeciwnościami i samym sobą oraz rodzącego się uczucia i silnego pożądania namiętności .

Polecam wam bardzo gorąco sięgnąć po tę historie, która pokazuje, że człowiek czasem popełnia błędy, ale jeśli zrozumie co może stracić, to docenia to i robi wszystko, żeby to chronić i darzyć miłością. 

Za objęcie książki patronatem medialnym dziękuję autorce, a za egzemplarz wydawnictwu

4 komentarze:

 1. Czyli w książce wszystko to, co spodziewamy się po takiej przygodzie czytelniczej, miłośniczki tych klimatów czytelniczych z pewnością będą zadowolone z przygody. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, lepiej tego ująć nie mogłaś :) teraz zaskoczyć w wątku mafijnym jest ciężko.

   Usuń
 2. Nie przepadam za tego typu książkami. Gorące romanse bardzo zadko czytam. Cieszę się jednak, że Ty byłaś zadowolona z lektury. Myślę, że wiele kobiet będzie zainteresowanych tą książką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak dużo kobietek przepada za tematyką mafijną i ciekawa jestem kiedy ona wyjdzie z mody.

   Usuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger