Penelope Bloom - Jej sekret - Wydawnictwo Albatros - Recenzja

Nie zamierzałem jej zatrudniać, ale jeśli dam jej okazje do wygłupienia się na rozmowie kwalifikacyjnej przynajmniej będę miał wystarczająco dużo amunicji, by zakończyć tę idiotyczną historię.

Violet Browning przychodzi z córką na targi książki, aby znaleźć pracę w reklamie promujących swoje dzieła pisarzy. Nie było większego zainteresowania marketingiem, aż zderzyła się z Peterem Barnidge, który uznał ją za jakąś fankę. 

Po protekcji wpływowych przyjaciół wzywa ją na rozmowę kwalifikacyjną, tylko dlatego, że łatwiej będzie się jej pozbyć. Po złych wrażeniach z ostaniom asystentką, która zabrała mu nie tylko książkę, nie chce nawiązywać nowych znajomości.

Violet twierdzi, że on się myli co do niej i będzie całkowicie oddana pracy i nic poza tym. Jednak pominęła w rozmowie o jednej dość istotniej sprawie.

To trochę, paradoksalne, że ktoś tak zimy uważa, że może kogoś ogrzać. Chyba, że zamierzasz mnie podpalić.

Pojawienie się w jej życiu Petra, rozbudziło w niej nieznane uczucia. Jest on dla niej zagadką, którą chciała by rozwikłać. Pewnego dnia na targach gdzie spotkali się po raz pierwszy wpadli na byłą dziewczynę Petera. Dziewczyny nie pałały do siebie sympatią i przy śniadaniu na którym jedli w trójkę dało się wyczuć ciszę przed burzą. 

Przy podpisywaniu książek Kristen dała mu do zrozumienia, że jest coś na rzeczy. Violet więc wyznała mu prawdę i wróciła do Nowego Jorku.

Stwierdziłem, że nikt nie zawiedzie mojego zaufania, jeśli wcześniej go nim nie obdarzę. Nikt nie sprawi, że znowu się tak poczuję, jeśli nie pozwolę sobie na prawdziwe uczucie.

Jej sekret to opowieść pokazująca, że Peter czym więcej próbuję ją znienawidzić, tym bardziej mu na niej zależy. Violet też widzi, że za murem, który sobą otacza jest człowiek, z uczuciami i pożądaniem.

Polecam gorąco do przeczytania i przeżywania niezapomnianych wrażeń. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. 


  Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu 


4 komentarze:

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger