Ewa Pirce - Dopóki nie zajdzie słońce - Wydawnictwo NieZwykłe - Recenzja

„Każdy z nas dźwiga jakieś brzemię i radzi sobie, jak potrafi, by było mu lżej.”

Ewa po raz kolejny wprawiła mnie w taki stan, że totalnie nie mogłam pozbierać myśli, po przeczytaniu książki. Mogłam się tego spodziewać, bo już w Zapisane w Pamięci, mogliśmy poznać trochę Samuela, który był ochroniarzem Alexa, bardzo mnie wtedy zaintrygował, więc bardzo się cieszę, że mogłam poznać jego historię, która nie jest usłana różami. To co przeszedł Sam to istne piekło na ziemi.

Samuel Remsey służył w wojsku, dopuszczał się strasznych rzeczy, sam był ofiarą brutalnego torturowania przez wrogów. Życie żołnierza wypala ogromne piętno w świadomości, działa na psychikę sprawiając, że stajesz się całkiem innym człowiekiem. To już na zawsze będzie w tobie siedzieć.

Po śmierci rodziców Samuel musi zająć się swoimi czterema małymi siostrami. Jednak przeżycia w
Afganistanie wywarły na nim tak wielkie piętno, że musi zmagać się ze stanami maniakalno-depresyjnymi, z którymi sobie nie razi. Przez co popada w bezsilność,strach a jednym co pomaga mu zapomnieć to topienie się w alkoholu i lekach, zaniedbując przy tym siostry.

Kiedy jest już bardzo źle, to los postanawia zesłać mu słynnego boksera Aleksa vel "Żniwiarza", który stanie się jego prawdziwym przyjacielem. Dzięki niemu Sam zaczyna wracać na właściwe tory.

„Jestem ciemnością, Jessico... Ciemnością,  przez którą nie przedrze się żadne światło. Będzie lepiej dla ciebie, jeżeli uciekniesz. Nie masz cholernego pojęcia, co we mnie siedzi.”

W miarę poukładane życie Samuela wkrada się piękna pielęgniarka i kuzynka Ewy( Ewa ukochana Alexa). Jessica McAdams działa na niego jak płachta na byka, oboje sobie wzajemnie dokuczają. Jess jest pyskata,wyzwolona seksualnie, ale ma wielkie serce, które jest poranione przez to nie chce się nigdy z nikim wiązać na stałe. Jednak z czasem nienawiść przeraża się w tolerancję, a następnie w namiętność i pożądanie oraz bliżej nieokreślone uczucie.

Czy mężczyzna z tak burzliwą przeszłością jest w stanie pokochać?
Czy zdoła otworzyć serce przed kobietą, która nie wierzy w miłość i nie chce jej w swoim życiu?
Czy tych dwoje podda się przeznaczeniu, czy nieustannie będzie z nim walczyła?

„Człowiek to naprawdę durna istota.  Zamiast czerpać radość z tego, co posiada, korzystać z nawet najdrobniejszego dobra nieustannie szuka czegoś więcej. Uciekamy od rzeczy,które nas przerastają i napawają lękiem, zamiast stawić im czoła. Tym samym odpuszczamy i trwonimy szansę na szczęście.”

Dopóki nie zajdzie słońce to historia przepełniona cierpieniem, smutkiem, walką samym z sobą. Porusza i wzrusza rozkruszając nawet te najbardziej skamieniałe serca. Gdzieś tam bardzo głęboko tli się także nadzieja na lepsze jutro, która jest tłamszona przez mroczną otchłań, ale zawsze znajdzie się ktoś kto rozjaśni ten mrok tylko trzeba dać temu szanse. 

Autorka jest mistrzynią dawkowania emocji, początek historii Samuela jest mocny, ale zakończenie to prawdziwy strzał w serce. I dobrze, że poczekałam na drugą cześć, żeby przeczytać od razu jedna po drugiej bo inaczej bym nie wytrzymała tego czekania. Koniecznie musicie poznać historię Samuela Remseya, zachęcam was do tego gorąco.


Dziękuję za egzemplarz wydawnictwu

8 komentarzy:

 1. Czytałam tylko jedną książkę tej autorki, ale bardzo mi się podobała, więc zamierzam kontynuować przygodę z Jej twórczością. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Ewa ma bardzo fajny styl i jeszcze ani razu jej książki mnie nie zawiodły, ale numerem jeden jest Córka Pedofila :)

   Usuń
 2. Muszę nadrobić pierwszy tom. Jak widzę autorka stworzyła bardzo ciekawych bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta seria nie należy do moich priorytetów czytelniczych.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale może kiedyś po nią sięgnę. Nie skreślam całkowicie. Biorąc pod uwagę, że dużo osób ją poleca.

   Książki jak narkotyk

   Usuń
  2. Rozumiem, też mam takie książki, które dużo osób poleca i czekają na swoją kolej :)

   Usuń
 4. Już od dawna chcę przeczytać tą serię, ale jak na razie brak czasu. Kiedyś to nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat Książkowy Mali , Blogger